Krutý osud Ribany z Vinnetoua: Natáčela s rakovinou, zemřela ale kvůli srážce s kočárkem

1. července 2019
Čsfd
Čsfd

Série o synovi náčelníka Apačů Vinnetouovi, který se spřátelí s bílým bratrem Old Shatterhandem, patří ke stálicím letních obrazovek. Stejně je tomu i letos. Natáčení však žádná velká legrace nebyla. Herečka hrající indiánovu sestru Ribanu byla v té době velmi nemocná a podstupovala obtížnou léčbu. I přes velké bolesti a únavu však předvedla skvělý herecký výkon.

Karin Dor nakonec zemřela v devětasedmdesáti letech v pečovatelském domě. Už nějakou dobu byla sice ve špatném stavu, ale zdravotní stav jí zhoršil až pád na chodníku, při kterém si herečka poranila hlavu.

Pád na chodníku nebyl ale jediný vliv, který se podepsal na hereččině smrti. Už v osmadvaceti letech jí byla diagnostikována rakovina. Tehdy musela podstoupit zdlouhavou a složitou léčbu. Byl to těžký boj, ale Karin se z toho zázračným způsobem dostala.

Jejímu zdravotnímu stavu nepřispělo ani kouření. Karin Dor byla vášnivá kuřačka. Během natáčení Vinnetoua podstupovala léčbu a měla co dělat, aby se vůbec udržela na nohou, i tak však byla schopna podat obdivuhodný výkon, který všichni s tak velkou oblibou sledujeme.

V roce 2016 ji žena v severní Itálii smetla kočárkem a Karin tvrdě spadla. Celých 15 minut ležela na chodníku v bezvědomí. Následky tohoto zranění byly nejspíše fatální, protože herečka se z nich zotavovala rok a nakonec se jí staly osudnými.

Lékaři totiž údajně přehlédli těžké zranění na hlavě. To jí ale nebránilo v hraní, vrátila se zpět do divadla. Její stav se začal zhoršovat předloni v březnu. Nakonec zemřela na následky zmíněného poranění hlavy 6. listopadu 2017 v pečovatelském domě v Mnichově.

JAK ŠEL ČAS S KRÁSNOU HEREČKOU, KTERÁ SE KROMĚ ROLE RIBANY PROSLAVILA I JAKO FILMOVÁ PARTNERKA JAMESE BONDA, SE PODÍVEJTE V GALERII:

Zavří­t reklamu