Migrény zaháněl litry alkoholu: Představitel Old Shatterhanda Lex Barker zemřel na ulici

Lex Barker a Pierre Brice byli nerozlučnými přáteli i v soukromí.
Zdroj: Youtube
Lex Barker se narodil do bohaté rodiny plné politiků a bankéřů.Když byla na natáčení zima, herci trávili čas společně pod dekou.Lex Barker a Pierre Brice byli nerozlučnými přáteli i v soukromí.Takhle vypadal Lex deset dní před smrtí.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Herec si žil po svém, dělal prostě to, co chtěl, což mu jeho otec nikdy neodpustil. Lex byl ale šťastný, žil naplno. S představitelem Vinnetoua Pierrem Bricem ho pojilo velké přátelství i v soukromí. Když tihle pánové vyrazili na pánskou jízdu, vždy to stálo za to.

Petra Járková
Petra Járková 19. června 2019

Představitel Old Shatterhanda a Tarzana Lex Barker dostal do života neuvěřitelné devízy. Krásnou tvář, atletickou postavu, herecký talent. Všechny své přednosti ale uměl dokonale zúročit.

Pocházel ze zámožné rodiny guvernérů, obchodníků a magnátů, kteří pro Lexův komediální talent neměli moc pochopení. Otec ho dokonce vydědil a své rozhodnutí nevzal zpět, ani když se syn stal slavným hercem.

Lex se chtěl stát hercem odmalička, svět politiky ho nelákal. Na nátlak rodičů vystudoval univerzitu a roku 1941 získal titul stavebního inženýra. Na truc otci ale ani ne rok po ukončení školy nastoupil do armády a chtěl bojovat v Anglii, Alžírsku a Itálii.

Po návratu z bojiště se ho rodina definitivně zřekla a Lex začal hrát na plný plyn. Rodinu nepotřeboval, peníze si dokázal vydělat sám. Stal se totiž hvězdou první velikosti. Ve třiceti zazářil ve filmu Tarzan, říká se, že roli získal proto, že uměl pořádně zařvat.

V Evropě byl hvězdou. V rodných USA neprorazil.
Mohlo by Vás zajímat:

Dnes, 8. května se narodil slavný Lex Barker. Skvělý představitel Old Shatterhanda a Tarzana

I přes jeho slávu nebylo vše zalité sluncem. Trápilo ho válečné zranění hlavy a on své bolesti řešil prášky a alkoholem. Bylo mu doporučeno zkusit štěstí v Evropě, odjel tedy do Německa. Nejprve se objevil v několika detektivkách, ale hvězdou se stal až díky westernům.

Legendární Old Shatterhand neboli „drtící pěst“ v sérii Vinnetou byl nezapomenutelný. S kolegou Pierrem Bricem je pojilo velké přátelství i v soukromí. Říkalo se, že na place Lex nikdy nepil, večer si to ale vynahrazoval plnými doušky. Není tedy divu, že mu 11. května roku 1974, pár dní po jeho 54. narozeninách, vypovědělo srdce a on zemřel uprostřed rušné ulice v New Yorku.

PODÍVEJTE SE NA MUŽE, KTERÉMU LEŽELY MILIONY ŽEN U NOHOU, V NAŠÍ GALERII:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články