21 triků, jak přežít horké letní noci

spaní, postel
Zdroj: Stylecaster.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jasně, zapnout klimatizaci je ostudně jednoduché. V domácnostech však stále platí spíše za luxus. My, co ji nemáme, se ale můžeme parádně ochladit dalšími 21 způsoby! A co je jeden způsob proti jednadvaceti, že?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 1. srpna 2017

1. Žádný satén, ale bavlnu!

Chladivý satén je v létě přitažlivý jako nanuk. Ale není to nejlepší volba pro ložní prádlo. Zvolte odlehčenou bavlnu, která je prodyšná a podporuje cirkulaci vzduchu v místnosti.

2. Ložní prádlo patří v létě do mrazáku

Pokud se spánkem spěcháte, tak tam, anebo do lednice, pokud si budete před spaním ještě číst. Ještě předtím ale vložte povlečení do plastové tašky. Tedy pokud nechcete celou noc dýchat „vůni“ načatých sardinek. Prádlo sice nevydrží chladné celou noc, ale pomůže vám aspoň usnout.

Legíny v lednici si udrží tvar i dvojnásobně déle než ve skříni.
Mohlo by Vás zajímat:

11 věcí, které byste měli překvapivě skladovat v lednici. Kromě potravin

3. V termosce je síla. I v červenci

Termoska se hodí i tehdy, pokud chcete celoročně ušetřit. V zimě ji naplňte horkou vodou a přitulte se k ní. V létě udělejte totéž, jen ji dejte na chvíli do mrazáku. Pomůže vám se zchladit.

4. Spěte jako Egypťan

Nejenže z Egypta pochází to nejlepší bavlněné povlečení pro dusné večery, tamní národ to ale umí s ochlazováním celkově. Vzhledem ke klimatu není divu. Jejich „egyptská metoda“ spočívá v tom, že si namočí osušku do studené vody a používají ji namísto deky. Dejte si ji ale předtím na suchou osušku – zabráníte tak promáčení matrace.

5. Uvolněte se

Metaforicky. Zvolte prodyšné bavlněné oblečení, které nepřiléhá k tělu. Chození takzvaně „na Adama“ se doporučuje i nedoporučuje – někdo tvrdí, že je mu bez oblečení lépe, jiný zase, že oblečení do sebe vsákne pot, a nezůstává tak na těle. Inu, teď už je asi na vás, k jaké možnosti se přikloníte.

Businessinsider.com

6. Vytvořte si ledovou mlhu

Je to jednoduché jako facka. Naplňte mělkou mísu ledem a postavte ji před větrák. Jemné částečky vody se rozptýlí do vzduchu a udělají osvěžující mlhu.

7. Rozprouděte v místnosti vzduch

Umístíte-li větrák do okna, bude nasávat čerstvý vzduch přímo ze zdroje. Pro větší efekt rozmístěte po pokoji více větráků a vytvořte vzduchový vír.

8. Klid, prosím!

Přiložením ledových obkladů na pulsující místa si dopřejete okamžité ochlazení. Zchlaďte ty na zápěstích, krku, loktech, tříslech, kotnících a pod koleny.

Ať léto stojí za to!
Mohlo by Vás zajímat:

Dejte potu vale! Držte se těchto 10 bodů a léto bude v suchu

9. Zkuste chladivý polštář

Za jeho účinnost neručíme, neb jsme ještě neměli příležitost ho vyzkoušet, ale na trhu se objevil chladivý polštář Chillow. Prý absorbuje tělesné teplo a udržuje se studený po celou noc. Vyzkoušejte a dejte reference v komentářích!

10. Separujte se

Konečně mají singles zase v něčem navrch! Mazlení a spánek v objetí s partnerem či partnerkou je v létě prostě nežádoucí. To proto, že zvyšuje tělesnou teplotu. A navíc jste ráno „ulepení“.

11. Proměňte se v Tarzana

Zavěste se do houpací sítě nebo rozkládacího lehátka. Tím, že jsou obě věci volně ve vzduchu, zvýšíte proudění na maximum. A pocení na minimum.

Shutterstock.com

12. Až do dna!

Sklenice vody před spánkem je v horkých letních dnech přímo nezbytná! V noci se totiž s největší pravděpodobností budete potit – a ztratíte hodně vody.

13. Podlehněte kouzlu studené sprchy

Zchladíte tělo i mozek, a vaše rozhodnutí, jak naložíte s dalším časem, tak budou smysluplnější. Spláchnete pot a budete se zase cítit jako rybička!

14. K zemi!

Protože tam je nechladnější vzduch. Teplý stoupá nahoru, takže pokud spíte na palandě dole, máte o důvod víc se pošklebovat sousedovi nahoře. Bydlíte-li ve vícepatrovém domě, přesuňte své lože na léto do spodního patra.

Mango, bobule nebo zelené smoothie?
Mohlo by Vás zajímat:

10 ovocných nanuků tohoto léta

15. Zhasněte

Bude to pro vás dvojitá výhra – vypnete zdroj světla, a tedy tepla, a ještě ušetříte.

16. Zavěste mokrý ručník do oken

Vzduch proudící dovnitř se ochladí a bude příjemnější.

17. Nestůjte u plotny

Horké letní dny jsou perfektním důvodem, proč se uchýlit k lehkým pokrmům, hned z několika důvodů – nebudete si v plavkách připadat větší než dle očekávání a s vypnutými plotýnkami budete mít doma chládek. Při zpracování těžké stravy navíc metabolismus produkuje víc tepla. Vyměňte proto těžké steaky za ovoce, zeleninu a luštěniny.

18. Zchlaďte chodidla a kotníky

Tyto dvě opomíjené části těla v sobě schovávají hodně pulsujících bodů. Proto jsou citlivé na teploty. Ponořte nohy do ledové vody, kdykoliv vám bude hic.

Shutterstock.com

19. Odřízněte technologie

Vydávají mnoho tepla. A konečně se budete věnovat četbě nebo úklidu, činnostem, které máte v plánu už nějaký ten týden…

20. Spěte venku (ale ne pod mostem)

Máme na mysli vlastní zahradu nebo bezpečný dvorek. A co spaní ve stanu nebo pod širákem přináší dobrého kromě romantických zvuků přírody? Odpověď je jasná – větší chládek.

21. Zaberte celou postel

Jak jsme psali výše, mít postel pro sebe je v létě obzvlášť výhodné. Nejen proto, že víc lidí, víc zdrojů horka, ale i můžete se pořádně rozvalit. To je pohodlné po všech směrech – nikde vás nebude nic tlačit a navíc umožníte vzduchu ochlazovat vaše tělo.

Zdroj: Greatist

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články