Fit a krásnátestovánísoutěže

Robert Downey Jr. slaví 55. narozeniny: Sarah Jessica Parker ho nechala kvůli drogám, exmanželka kvůli vězení

Zdroj:Wikimedia Commons/Paul Bird CC BY

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Americký herec, producent a zpěvák zazářil především ve snímcích Chaplin, za který byl nominován na Oscara a Iron Man, díky kterému ho zná celý svět. Zlatý glóbus zase obdržel za své herecké výkony v seriálu Ally McBealová a ve filmu Sherlock Holmes. Robert má sice talentu na rozdávání, ale v soukromí často propadá démonům v podobě drog a alkoholu.

Petra Járková 4. dubna 2020

Robert John Downey Jr. se narodil v New Yorku do rodiny herečky a nezávislého filmaře. V dětství se kvůli otcově práci často stěhovali. Po rozvodu rodičů se však Robert s otcem usídlili natrvalo ve Městě, které nikdy nespí.

Studium v Londýně

Otec ho následně poslal na studia klasického baletu do Londýna, kde však Robert propadl drogám a alkoholu a ze školy ho po několika měsících vyhodili. Vrátil se zpátky domů a na příkaz rodičů nastoupil na střední školu v Santa Monice, kde ale také vydržel pouze rok. Pak si přivydělával jako číšník a dokonce prý i prodával boty.

Vztah se Sarah Jessicou Parker

Při natáčení jednoho ze svých filmů se setkal s herečkou Sarah Jessicou Parker, s níž následně žil sedm let. Jenže herečce, módní ikoně a hvězdě seriálu Sex ve městě došla s nespolehlivým partnerem trpělivost a kvůli jeho drogovým eskapádám a bezmeznému pití ho pustila k vodě.

Thumbnail # Módní ikoně Sarah Jessice Parker je 55 let: Za roli Carrie Bradshaw získala Zlaté maliny pro nejhorší herečku
Mohlo by Vás zajímat:

Módní ikoně Sarah Jessice Parker je 55 let: Za roli Carrie Bradshaw získala Zlaté maliny pro nejhorší herečku

Svatba po šesti týdnech

V roce 1992 se herec seznámil s modelkou a zpěvačkou Deborah Falconer, kterou si po šesti týdnech vzal a zplodil s ní dítě. Syn dostal jméno Indio. Bohužel ani kvůli synovi se Downey nezklidnil a jeho problémy s alkoholem, drogami a zákony gradovaly. Pár se nakonec roku 2004 po několika rozchodech definitivně rozvedl.

Záchrana v podobě producentky

Několik měsíců se pák víceméně neúspěšně léčil na různých klinikách. Naštěstí se při natáčení snímku Gothika seznámil s producentkou Susan Levin, do které se zamiloval a v roce 2005 si ji vzal. Právě díky ní se s démony vyrovnal a začal se pořádně věnovat své kariéře. S druhou manželkou má syna a dceru.

Společná práce

V červnu 2010 založil společně se svou manželkou Susan vlastní produkční společnost Team Downey. Jejich prvním projektem byl film Soudce.

NA TO, JAK ŠEL ČAS S ROBERTEM DOWNEYM JUNIOREM, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu