Trosečník: Tom Hanks jedl gumovou rybu a velmi nebezpečně si poranil nohu

Trosečník je americký dobrodružný film, který získal dvě ocenění a na několik dalších byl nominován. Hlavní postavou je Chuck Noland, kterého ve filmu hraje Tom Hanks. Děj filmu se odehrává na jednom ostrově poblíž Cookových ostrovů.
Zdroj: Česká televize
Trosečník je americký dobrodružný film, který získal dvě ocenění a na několik dalších byl nominován. Hlavní postavou je Chuck Noland, kterého ve filmu hraje Tom Hanks. Děj filmu se odehrává na jednom ostrově poblíž Cookových ostrovů.Trosečník je americký dobrodružný film, který získal dvě ocenění a na několik dalších byl nominován. Hlavní postavou je Chuck Noland, kterého ve filmu hraje Tom Hanks. Děj filmu se odehrává na jednom ostrově poblíž Cookových ostrovů.Trosečník je americký dobrodružný film, který získal dvě ocenění a na několik dalších byl nominován. Hlavní postavou je Chuck Noland, kterého ve filmu hraje Tom Hanks. Děj filmu se odehrává na jednom ostrově poblíž Cookových ostrovů.Trosečník je americký dobrodružný film, který získal dvě ocenění a na několik dalších byl nominován. Hlavní postavou je Chuck Noland, kterého ve filmu hraje Tom Hanks. Děj filmu se odehrává na jednom ostrově poblíž Cookových ostrovů.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Trosečník je americký dobrodružný film, který získal dvě ocenění a na několik dalších byl nominován. Hlavní postavou je Chuck Noland, kterého ve filmu hraje Tom Hanks. Děj filmu se odehrává na jednom ostrově poblíž Cookových ostrovů.

Petra Járková
Petra Járková 30. listopadu 2019

Chuck Noland jako Tom Hanks, systémový inženýr firmy FedEx, má svůj osobní a pracovní život rozvržený doslova na hodiny a jeho věčně uspěchaná profese ho často zcela nečekaně odvádí daleko od Kelly, kterou má rád. Chuckův hektický životní styl se dramaticky změní po havárii letadla, jímž cestoval. Přežil sice, ale ocitl se na nejodlehlejším a nejopuštěnějším místě, jaké si kdy uměl představit.

Žádné pravé zvíře

Ve filmu žádné z ulovených zvířat nebylo pravé – ryba, kterou Tom Hanks ve filmu „snědl“, byla gumová a krab byl robotický a poměrně drahý na výrobu.

Žádná hudba

Po celou dobu, co je hlavní hrdina uvězněn na ostrově, nehraje absolutně žádná hudba. Je to schválně, aby i divák pociťoval tísnivý pocit izolace.

Infekce stafylokokem

Během natáčení si Tom Hanks poranil nohu, kterou měl oteklou dva týdny, než se rozhodl navštívit nemocnici. Tam mu řekli, že to bylo za pět dvanáct a diagnostikovali mu život ohrožující infekci stafylokokem.

Policisté se snaží stáhnout síť kolem Rainesovy party, ale zůstávají dlouho mimo.
Mohlo by Vás zajímat:

Akční thriller 60 sekund: Cage za roli obdržel 20 milionů dolarů a dostal se mezi nejlépe placené herce Hollywoodu

Atrakce pro turisty

Ostrov, na kterém se film natáčel, se stal po uvedení filmu obrovskou atrakcí pro turisty. Denně k němu přijížděly desítky lodí plné lidí, kteří ho chtěli vidět.

Osvědčená spolupráce

Po filmu Forrest Gump se jedná o druhou spolupráci režiséra Zemeckise a herce Toma Hankse.

Na vlastní kůži

Scénárista W. Broyles se rozhodl strávit týden na pláži a vše si zkusit sám, obstarával si jídlo i vodu.

NA SNÍMKY Z FILMU TROSEČNÍK SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: NA FILM TROSEČNÍK SE PODÍVEJTE OD 20 HODIN NA ČT 2

 

Martin Zach 13 let po ochrnutí: Poslední půlrok trpím extrémní bolestí nohou. Oporou je mu žena Martina, s níž vychovává dvě děti

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články