Akční thriller 60 sekund: Cage za roli obdržel 20 milionů dolarů a dostal se mezi nejlépe placené herce Hollywoodu

Policisté se snaží stáhnout síť kolem Rainesovy party, ale zůstávají dlouho mimo.
Zdroj: Youtube
Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval považován za nejlepšího zloděje automobilů. Nelegální činnosti zanechal na radu matky, aby jeho mladší bratr Kip nešel v jeho stopách.To se nezdaří, Kip se zaplete s britským gaunerem Raymondem Calitrim, když zkazí krádež luxusních aut připravených k prodeji. Randall za něj musí nasadit život a ukrást se starou partou do stanoveného termínu pro Calitriho přesně 50 drahých vozů. + 6 fotek+ 7 fotek

60 sekund je americký akční film z roku 2000. V hlavních rolích s Nicolasem Cagem a Angelinou Jolie. Film režíroval Dominic Sena a scénář napsal Scott Rosenberg. Randall "Memphis" Raines býval tím nejlepším zlodějem aut ve Státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit.

Petra Járková
Petra Járková31. 08. 2019 16:00

Honorář

Nicolas Cage za film obdržel honorář přesahující 20 milionů amerických dolarů a zařadil se tím spolu s Tomem Hanksem a Tomem Cruisem mezi tehdejší nejlépe placené herce v Hollywoodu.

Začátek slávy Angeliny Jolie

Tímto filmem v Hollywoodu prorazila také herečka Angelina Jolie, která díky němu získala následně roli ve filmu Lara Croft - Tomb Raider.

DVD bomba

Ačkoliv byl film velkým kinohitem a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů roku, překvapivě ještě vyšších zisků docílil v prodeji na DVD, kde se ve své době zařadil mezi nejziskovější filmy historie.

Auto pro film

Shelby GT500 „Eleanor“ ve skutečnosti není vůbec Shelby, nýbrž obyčejný Ford Mustang Fastback upravený, aby jako Shelby vypadal. Verze „Eleanor“, kterou vidíme ve filmu, se však nikdy oficiálně nevyráběla - vznikla pouze pro film.

Bez Cage by film nevznikl

Producent Jerry Bruckheimer prohlásil, že kdyby Nicolas Cage odmítl hlavní roli, film by bez něj nikdy nenatočil. Cage nakonec tedy roli přijal.

Kutil Tim

V dílně u Otty můžeme několikrát zahlédnout červenou skříň na nářadí s nálepkou smyšlené společnosti BinFord. Stejnou skříň můžeme také najít v garáži Kutila Tima ze stejnojmenného seriálu.

Speciální výcvik

Herci Nicolas Cage, Giovanni Ribisi a Angelina Jolie podstoupili výcvik u jezdeckých specialistů a profesionálních mechaniků.

60 sekund v číslech

90milionový snímek se první víkend v USA promítal ve 3006 kinech a vydělal 25 336 048 dolarů. Náklady na reklamu činily 27 milionů dolarů.

NA SNÍMKY Z FILMU 60 SEKUND SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články