Zemřela Sylvia Milesová, herečka ze Sexu ve městě! Proč patřila mezi nejvýstřednější hvězdy Hollywoodu?

13. června 2019
Archiv
Archiv

Ve věku 94 let zemřela americká herečka Silvia Milesová, která se proslavila především rolí ve filmu Půlnoční kovboj. Za tu obdržela první nominaci na Oscara. Objevila se také v populární sáze Wall Street, Warholově snímku Heat i v populárním Sexu ve městě. Proč se jí občas říkalo nejvýstřednější hvězda Hollywoodu?

Herečka zemřela ve středu 12. června 2019 v sanitce cestou do nemocnice na Manhattanu. Podle slov její kamarádky Geraldine se zdravotní stav Milesové v poslední době zhoršoval, přesto opustila dům s pečovatelskou službou a vrátila se do svého bytu. Nejspíš tušila, že se její čas blíží. „Nechtěla zemřít na takovém místě, jako je pečovatelský dům,“ prozradila její dobrá přítelkyně.

Jednou z nejznámějších rolí v její kariéře byla role prostitutky ve snímku Půlnoční kovboj s Dustinem Hoffmanem z roku 1969. Film získal Oscary v kategorii nejlepší film, nejlepší režie a scénář. Celá její etuda trvala pouhých čtrnáct minut, na plátnech se z ní nakonec objevilo minut jen šest, přesto si za ni výstřední herečka vysloužila oscarovou nominaci. Šlo o nejkratší výkon v historii, za který byl někdo vůbec nominován.

Popularitu záhy využila pro získání role ve snímku Heat Andyho Warhola, natočené ve stylu tehdejšího mainstreamového filmu, který je ironickým zobrazením hollywoodského pozlátka a zároveň komickým remakem Wilderova Sunset Boulevardu. Paradoxně nejnákladnější na tomto filmu byl  právě její honorář. Produkci vyšel na třetinu celkového rozpočtu.

Dalšími snímky, v níž jste Milesovou mohli vidět, byly například thriller Sbohem buď, lásko má, detektivka podle předlohy Agathy Christie s názvem Zlo pod sluncem, slavný horor Sentinel, Šípková Růženka, Ďáblice, Ženich pro vnučku a další. Objevila se ale také v populárních televizních seriálech Sex ve městě a Miami Vice.

Hollywoodská ďáblice

Sylvia Milesová měla v Hollywoodu pověst výstřední herečky. Žila bohémským životem, milovala mužskou náruč. O tom koneckonců svědčí i fakt, že se třikrát vdala a třikrát rozvedla. Nejdelší manželství, to s rozhlasovou hvězdou Theodorem Brownem, trvalo sedm let. Milovala výrazné čepice, ve vlasech nosila věnce z květů, ráda a nahlas se smála. Život pro ni byl jednou velkou radostí a občas i jedním velkým mejdanem. Tedy až do pozdního věku, kdy ji začala sužovat anémie a dýchací potíže.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA TO, JAK SYLVIA MILESOVÁ ZÁŘILA V DOBÁCH SVÉ NEJVĚTŠÍ SLÁVY!

Zavří­t reklamu