Fit a krásnáTestováníSoutěže

Ze zákulisí filmu Tomb Raider: Kolébka života: Těžký trénink před natáčením i zákaz od čínské vlády

Ze zákulisí filmu Tomb Raider: Kolébka života: Těžký trénink před natáčením i zákaz od čínské vlády
Zdroj: Prima Cool
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Nebývá to tak často, ale někdy je samotná příprava na film mnohem těžší než samotné natáčení. Angelina Jolie by o tom mohla vyprávět. A když už je vše hotovo, tak se jako naschvál nesmí snímek promítat v Číně, protože neodpovídá aktuálnímu politickému režimu.

Kamil Šivák 12. dubna 2020

Lara Croft má tentokrát za úkol najít Pandořinu skříňku, a to dřív, než ji objeví šílený vědec. Ta je uložena v nitru Afriky na místě zvaném Kolébka života. Začíná tak boj o čas. Kdyby se totiž artefaktu zmocnil držitel Nobelovy ceny Dr. Jonathan Reiss, vypustil by z něj démonické síly a získal tak nadvládu nad světem.

Na další dobrodružství Lary Croft se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Cool.

Zákaz

V Číně Lara moc nepochodila. Úřadům se nelíbilo, že je ve filmu jejich země plná chaosu, nezákonného jednání a pod nadvládou tajných služeb. Cenzoři tak rozhodli, že se v jejich kinech nebude tento film promítat. Prý by si tím u svých občanů pokazili reputaci.

Tvrdý trénink

Angelina Jolie se po natáčení nechala slyšet, že příprava na samotný film byla mnohem těžší. Musela se naučit boxovat, jezdit na koni a vodním skútru, či bojovat s tyčí. Většinu kaskadérských kousků zvládla sama. Zastupovat se nechala jen výjimečně. V jednom okamžiku byl dublér Jolie dokonce muž.

Sexy hrdinka Lara Croft: Bujné poprsí má omylem, příjmení vybrali náhodně z telefonního seznamu
Mohlo by Vás zajímat:

Sexy hrdinka Lara Croft: Bujné poprsí má omylem, příjmení vybrali náhodně z telefonního seznamu

Bez přetvářky

Zatímco v prvním díle měla Lara velmi bujné vnady, aby odpovídala co nejlépe počítačové předloze, podruhé to herečka odmítla. Nestála tak již o žádné vycpávky, neboť chtěla akční hrdinku ukázat v obyčejném, a hlavně realistickém světle. Jinými slovy z ní chtěla udělat silnou a odvážnou ženu, která by nebyla posuzována jen dle svého vzhledu.

Dvakrát a dost

Přestože se mělo točit třetí pokračování, Angelina Jolie roli odmítla. Vysvětlila to tím, že už nechce hrát potřetí tutéž postavu, neboť co měla, to už řekla. V roce 2018 však nakonec vznikl další díl Lary Croft, ale tentokrát již s herečkou Aliciou Vikander. Nejde ale o pokračování, nýbrž o samostatně stojící epizodu.

Příběh o této mladé lovkyni pokladů se vrací zpět do jejího mládí, kde zdědí po svém otci obrovské obchodní impérium. Ten je však již sedm let nezvěstný a Laře to nedává spát. Když si jednoho dne přečte záhadný vzkaz, rozhodne se opustit Londýn a najít svého otce. Pátrání ji zavede k tajemné hrobce poblíž japonského pobřeží. A právě tam ji čeká zkouška, která rozhodne o tom, zda se z ní stane skutečná Tomb Raider.

NA ZAJÍMAVOSTI Z FILMU TOMB RAIDER – KOLÉBKA ŽIVOTA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zdroje textu: Prima TV, čsfd.cz, ign.com
Zdroj fotek: Prima Cool

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články