Fit a krásnátestovánísoutěže

Umělci zachytili pocity nesnesitelného strachu. Z jejich snímků vstávají vlasy hrůzou

Thumbnail # Umělci zachytili pocity nesnesitelného strachu. Z jejich snímků vstávají vlasy hrůzou

Zdroj:Designboom.com

Jak vypadá, když se bojíme? Navenek se to dá u cizího člověka poznat leda podle třesavých a zpocených rukou. Názorně to nyní předvedli fotograf Aaron Tilley a umělecký ředitel Kyle Bean, když vytvořili sérii snímků pro „adrenalinové“ vydání časopisu Kinfolk.

Barbara Lorenzová 6. února 2018

Při pohledu na inkoustové pero nejistě zavěšené nad sněhobílou košilí nebo vejce, co se kutálejí ven z okapu na mramorovou desku, možná intuitivně vykřiknete „ne!“. Pocity znepokojivého strachu se stupňují. Stejně jako když očekáváte, že se ocitnete uprostřed stresové události.

Tyto snímky pořídili fotograf Aaron Tilley a umělecký ředitel Kyle Bean na zakázku pro časopis Kinfolk. Byli požádáni, aby vytvořili obrazový doprovod k článku s názvem „V úzkostných očekáváních“, který by vhodně vyjádřil znepokojivý strach.

Thumbnail # Bojíte se, že vás vyhodí z práce? Nebo že se s žádnou nikdy nespokojíte? Klinická konzultantka radí, jak se nejen těchto strachů zbavit
Mohlo by Vás zajímat:

Bojíte se, že vás vyhodí z práce? Nebo že se s žádnou nikdy nespokojíte? Klinická konzultantka radí, jak se nejen těchto strachů zbavit

Neklidné stavy mysli si představili jako sérii každodenních stresuplných scénářů, metaforicky znázorněné pomocí fotoaparátu. Nechybí jim ale vtip. Ve výsledné sérii tak figurují snímky kamenného kyvadla, co se chystá zhoupnout v úrovni zápalek, nebo padající dominová řada z betonových cihel, na jejímž konci se nachází sklenka s šampaňským.

Série snímků zachycuje vztah mezi vnímáním mysli a reakcemi těla. Očekávání provázená strachem spouští vyplavování adrenalinu, i když se ve skutečnosti nic nestane. Tato odpověď těla je úzce spojena s reakcí známou jako „útěk, nebo boj“, která byla důležitá pro předky bojující o přežití.

Designboom.com

Designboom.com

Designboom.com

Designboom.com

Designboom.com

Designboom.com

Podobné články

Zavří­t reklamu