Unikátní interaktivní festival generace „Y“ pod záštitou Yemiho A.D. nabídl i letos jedinečný koktejl inspirace

10. srpna 2018
Ynspirology
Ynspirology

Místo plné hudby, pohybu a digitálních novinek navštívilo více než 4 tisíce českých i zahraničních fanoušků. Festival, který míří především na mladou generaci „Y“ vzbudil zájem i v rámci sociálních sítí. Dění okolo festivalu zasáhlo na Facebooku a Instagramu přes 1 milion lidí, fanoušci pak celý festivalový víkend reagovali na fotky a live streamy více než 130 tisíci lajky a komentáři.

Největší zájem vzbudil jedinečný program v debatním stanu Ynspy DNA. Se svými příběhy tam vystoupili jak úspěšní start-upisté, tak nejinspirativnější osobnosti, které v roce 2018 čeří vody svých oborů.

Mezi jinými to byl například mladý vědec Jan Lukačevič z vesmírného programu ESA, spoluzakladatel sdružení Zachraň jídlo Adam Podhola nebo zakladatel festivalu Yemi A.D. se svým workshopem #osobnibrand. Hovořili o úskalích, motivacích i inspiracích, které je provázejí v jejich cestě za úspěchem.

Zakladatelé Ynspirology letos do celé akce zapojili také sourozence Kašákovy. Moderátor Karel Kašák a jeho sestra, modelka Veronika Kašáková, pocházejí z dětského domova, produkční tým se proto rozhodl vyslat autobus pro děti z jednoho dětského domova a zajistit jim vstup a aktivity zdarma.

Návštěvníci festivalu sice patří do generace tzv. mileniálů, kteří svět kolem sebe sledují především skrz kamery svých mobilních telefonů, ale o víkendu ve Žlutých Lázních tomu bylo jinak. Velký zájem byl mimo digitální zóny také o sportovní aktivity a tanec. Patřily mezi ně slackline (akrobacie na laně), lekce jógy, vodní aktivity či lekce choreografů z Dance Academy Prague, kteří čelili návalu zájemců po oba dny. Návštěvníci se ve velkém také kreativně vyřádili v Art school, kde se v průběhu celého dění vystřídaly workshopy kaligrafie, graffiti či sítotisku.

Aktivity v Ynspy City doplňoval nabitý program na hlavní stage, kde vystoupila kapela Slza, československá superstar Emma Drobná, rapper Paulie Garand, neúprosný Kapitán Demo či fanoušky netrpělivě očekávaný Mikolas Josef, díky jehož úspěchu v soutěži Eurovision Song Contest navštívila festival i řada zahraničních hostů.

Každý rok je to pro nás takový test. Barometr toho, co generaci ‚Y‘ baví, do čeho se pustí v offlinovém světě a do čeho v tom digitálním. Říká se ‚knowledge is only a rumor, until it lives in the body‘, což znamená něco jako ‚dokud to nezažije tvé tělo, tak to doopravdy neznáš‘. Myslím si, že inspirace nepřichází skrz obrazovku mobilního telefonu. Ta opravdová inspirace přichází, když zažiješ něco poprvé, když potkáš lidi s novou vizí nebo sdílíš tu svou tam, kde to má smysl.“ dodává zakladatel a duchovní otec festivalu Yemi A.D.