V Praze poprvé zahraje nejlepší kytarista světa Andy McKee

Andy McKee vystoupí v Praze poprvé.
Zdroj: Modernfingerstyleguitar.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Říká se mu například Génius z Youtube a většina odborníků ho označuje za aktuálně nejlepšího akustického kytaristu na světě. Jmenuje se Andy McKee, je mu 37 let, pochází z Topeky v americkém Kansasu a 7. prosince 2016 v Meet Factory v Praze poprvé vystoupí v České republice.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 23. listopadu 2016

Když Andy McKee v roce 2006 umístil na videoserver Youtube svá první hudební videa, okamžitě se stal internetovou senzací. To, co tenhle chlápek dovede s kytarou, jinde neuvidíte. Jeho skladba Drifting má aktuálně na Youtube přes 55 milionů zhlédnutí. Od té doby se stal jedním z nejslavnějších a nejuznávanějších kytaristů na světě, všude ho vítají vyprodané sály, které svým představením strhává v nekončící úžas. A teď poprvé tuhle show zažije Praha.

„O Praze jsem slyšel neuvěřitelné věci, takže se do České republiky velmi těším. Věřím, že si lidé mojí show zamilují a já se do Prahy ještě mockrát vrátím,” říká Andy McKee. Toho si už do své talkshow Na plovárně rezervoval moderátor Marek Eben, který patří mezi McKeeho velké fanoušky.

Vedle něj pak na koncertě vystoupí také český kytarový virtuos Tomáš J. Holý. „Andy je tím pravým důvodem, proč jsem vůbec začal hrát na kytaru. Ani v nejdivočejším snu mne nenapadlo, že se s ním jednou setkám osobně a dokonce budu mít možnost si s tím zahrát na jednom podiu. To je můj splněný sen,“ říká Holý.

Koncert se uskuteční v rámci celosvětového turné THE NEXT CHAPTER, do Prahy přicestuje Andy z Tel Avivu a dále pokračuje do Kodaně.

Pražský klubový prostor Meet Factory, www.meetfactory.cz, byl vybrán zcela záměrně, aby se v něm cítili dobře všichni návštěvníci koncertu, kteří si přijdou vychutnat jedinečný zážitek, který letos nemá v Praze obdoby.

Zdroj: Tisková zpráva

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články