Valentýnský oslavenec David Matásek: Založil s Landou kapelu Orlík, Kendy na něj pokřikují dodnes

David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a hudebník.
Zdroj: Profimedia
David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a hudebník. David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a hudebník. David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a hudebník. David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a hudebník. + 4 fotky+ 5 fotek

Roku 1987 založil hudebník David Matásek spolu se svým kamarádem Danielem Landou skupinu Orlík. Kapela se časem rozpadla a Matásek dal přednost herecké dráze. A udělal dobře! Dnes slaví tento charismatický herec a muzikant 57. narozeniny.

Petra Járková
Petra Járková 14. února 2020

David Matásek se narodil v Praze na Žižkově. Otec je scénograf, matka se věnuje grafice. David Matásek má dva mladší bratry, dvojčata. Vystudoval pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1984.

Kendy z Básníků

David Matásek se proslavil díky sérii filmů režiséra Dušana Kleina, kde hraje spolu s Pavlem Křížem hlavní roli. Básníci se prostě zapsali do diváckých srdcí a nás každoročně čeká repríza všech natočených částí. Jak Matásek sám říká, Kendy na něj pokřikují dodnes.

Divadlo i film

Z dalších filmů, odkud můžete herce znát, určitě stojí za zmínku například Čekání na Patrika nebo Jedna ruka netleská. V letech 1991 až 1995 také působil v Národním divadle, v letech 1995 až 2002 pak v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry Národního divadla. Objevil se i v televizních seriálech Redakce, Letiště, Přešlapy a Polda.

Michaela Badinková je česká herečka slovenské národnosti. Vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.
Mohlo by Vás zajímat:

Slovenská rodačka Michaela Badinková slaví 41. narozeniny: Proslavila ji role Veverky v Básnících, ale i české nekonečné seriály

Několikanásobný otec

Jeho první manželka byla hudebnice Eva Turnová, basistka skupiny The Plastic People of the Universe. Z druhého manželství s novinářkou a dramaturgyní Simonou Matáskovou vzešla dcera Linda. S další manželkou Kateřinou má dceru Marii a syna Benjamina. V současnosti žije s módní blogerkou Evou Vlachovou, která je o 25 let mladší a nedávno mu porodila syna. Rodiče dali chlapečkovi české jméno Antonín. Pár se v loňském roce vzal.

NA TO, JAK ŠEL ČAS S DAVIDEM MATÁSKEM, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články