Valentýnský oslavenec David Matásek: Založil s Landou kapelu Orlík, Kendy na něj pokřikují dodnes

14. února 2020
Profimedia
Profimedia

Roku 1987 založil hudebník David Matásek spolu se svým kamarádem Danielem Landou skupinu Orlík. Kapela se časem rozpadla a Matásek dal přednost herecké dráze. A udělal dobře! Dnes slaví tento charismatický herec a muzikant 57. narozeniny.

David Matásek se narodil v Praze na Žižkově. Otec je scénograf, matka se věnuje grafice. David Matásek má dva mladší bratry, dvojčata. Vystudoval pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1984.

Kendy z Básníků

David Matásek se proslavil díky sérii filmů režiséra Dušana Kleina, kde hraje spolu s Pavlem Křížem hlavní roli. Básníci se prostě zapsali do diváckých srdcí a nás každoročně čeká repríza všech natočených částí. Jak Matásek sám říká, Kendy na něj pokřikují dodnes.

Divadlo i film

Z dalších filmů, odkud můžete herce znát, určitě stojí za zmínku například Čekání na Patrika nebo Jedna ruka netleská. V letech 1991 až 1995 také působil v Národním divadle, v letech 1995 až 2002 pak v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry Národního divadla. Objevil se i v televizních seriálech Redakce, Letiště, Přešlapy a Polda.

Několikanásobný otec

Jeho první manželka byla hudebnice Eva Turnová, basistka skupiny The Plastic People of the Universe. Z druhého manželství s novinářkou a dramaturgyní Simonou Matáskovou vzešla dcera Linda. S další manželkou Kateřinou má dceru Marii a syna Benjamina. V současnosti žije s módní blogerkou Evou Vlachovou, která je o 25 let mladší a nedávno mu porodila syna. Rodiče dali chlapečkovi české jméno Antonín. Pár se v loňském roce vzal.

NA TO, JAK ŠEL ČAS S DAVIDEM MATÁSKEM, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu