Slovenská rodačka Michaela Badinková slaví 41. narozeniny: Proslavila ji role Veverky v Básnících, ale i české nekonečné seriály

Michaela Badinková je česká herečka slovenské národnosti. Vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.
Zdroj: Profimedia
Michaela Badinková je česká herečka slovenské národnosti. Vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.Michaela Badinková je česká herečka slovenské národnosti. Vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.Michaela Badinková je česká herečka slovenské národnosti. Vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.Michaela Badinková je česká herečka slovenské národnosti. Vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Českou herečku slovenské národnosti u nás diváci milují. Nejen, že vyhrála 5. řadu televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas, ale léta si ji mohli užívat v seriálu Ulice, kde hrála učitelku Lenku. Nyní už ovšem pár let září v seriálu z lékařského prostředí, kde hraje doktorku Alenku.

Petra Járková
Petra Járková 25. ledna 2020

Míša Badinková vystudovala Státní konzervatoř v Bratislavě, hudebně-dramatický obor, a následně DAMU v Praze, obor činoherní herectví. Účinkovala také v dětském divadle Úsmev v Bratislavě, v Divadle Andreja Bagara v Nitře a v Bábkovom divadle v Žilině.

Divadelní role

V Čechách si pak zahrála v hudební komedii Miluju tě, ale v pražském Paláci Blaník. V Divadle Na Fidlovačce alternuje s Annou Remkovou Eržiku v Baladě pro banditu, se Zuzanou Vejvodovou Káču v Divotvorném hrnci a Millie Dillmount v Hledá se muž. Zn. Bohatý!. Za Millie byla nominována na Cenu Thálie v kategorii muzikál.

Nekonečné seriály

Mezi široké povědomí diváků se dostala díky nekonečným seriálům. Dlouhá léta hrála učitelku Lenku Drápalovou, později Hejlovou, v českém seriálu Ulice. Tam si zahrála po boku takových hvězd jako je Hana Maciuchová, která jí dělala tchyni, a legenda seriálu Most! Martin Hofman. Od roku 2016 ztvárňuje postavu MUDr. Aleny Mázlové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Zde hraje manželku herce Petra Rychlého.

Pavel Kříž slaví narozeniny
Mohlo by Vás zajímat:

Před komunisty utekl do Kanady, pomáhal tam seniorům: Představitel Štěpána Šafránka slaví 58. narozeniny

Tanečnice v zábavné show

V roce 2018 TV Nova oznámila, že bude účinkovat v zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, kterou nakonec herečka a vlastně i talentovaná zpěvačka vyhrála.

Veverka z básníků

Mezi její další úspěšné role patří postava Veverky v předposledním díle série o Básnících, byť ji v posledním, po boku Štěpána Šafránka, nahradí Linda Rybová. Najít šestou lásku tatínka Šafránka, jenž je v šestém díle zástupcem primáře v nemocnici na malém městě, ovšem dalo fušku. 

„Na Štěpánovu poslední múzu jsme vypsali casting. Pozvali jsme i Lindu Rybovou, s níž jsem už natáčel. A byla to přesně ona! Zuzanka Rybářová. Krásná, vtipná, milá, která už taky poznala i stinné stránky života, ale zůstala v ní ta vzácná jiskra, která dokáže i zázraky,“ prozradil režisér Klein.

Matka dvou dcer

V soukromém životě je Badinková šťastná. Jejím partnerem je Jan Teplý ml., se kterým má dvě dcery, Evelínu a Emílii.

NA FOTKY KRÁSNÉ MICHAELY BADINKOVÉ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články