Fit a krásnátestovánísoutěže

Havel: Natáčení filmu inspirovaného životem Václava Havla se chýlí ke konci. Na co se můžete těšit?

Thumbnail # Havel: Natáčení filmu inspirovaného životem Václava Havla se chýlí ke konci. Na co se můžete těšit?

Zdroj:Bontonfilm

Natáčení filmu inspirovaného divokými disidentskými léty Václava Havla je v druhé polovině a pomalu se chýlí ke konci. Čerstvý držitel Thálie Viktor Dvořák, který má ve filmu hlavní roli, ale odejde z natáčení jinak, než do něj vstoupil. Pro roli Václava Havla totiž obětoval své dlouhé vlasy.

Petra Járková 1. listopadu 2019

Viktor Dvořák

Viktor Dvořák získal nedávno hereckou cenu Thálie za mužský herecký výkon v kategorii činohra za roli Louise Aronsona v inscenaci Andělé v Americe. Podle poroty v ní s odzbrojující autenticitou vykreslil Louise, postavu, která ještě v 90. letech byla považována za skandální. Scéna, v níž jako gay-intelektuál svádí mladého právníka, je podle hodnocení nabita erotickou tenzí a zároveň jevištní cudností.

Film s názvem Havel

Obrovskou míru nasazení Dvořák projevuje i při vzniku filmu s pracovním názvem Havel, v němž znázorňuje úspěšného dramatika, který je záhy zakázán, aby se stal bojovníkem za lidská práva a poté vůdčí osobností sametové revoluce. Během náročných příprav se prokousával obsáhlým dílem i odkazem Václava Havla a snažil se nastudovat jeho projev. Film je svébytnou dramatizací, nikoli hraným dokumentem, přesto lze očekávat, že na Dvořáka a jeho ztvárnění Havla bude upřena speciální pozornost.

Thumbnail # 29 let od volby Václava Havla prezidentem: Jak ho vidí svět?
Mohlo by Vás zajímat:

29 let od volby Václava Havla prezidentem: Jak ho vidí svět?

Vlasy padly za vlast

„Četl jsem, díval jsem se na záznamy, ptal jsem se lidí, kteří Václava Havla zažili. Taky jsem doma přes léto ráčkoval,“ prozrazuje Dvořák, který pro roli inspirovanou Havlem nyní obětoval i své vlasy. Ty paradoxně musel nechávat dlouho růst, aby přesně odpovídaly podobě Havlových kadeří v dobách jeho disidentských let. Jeho podoba s dramatikem Havlem leckomu vyrážela dech, ve vteřině ale bylo po všem a vystřídala ji podoba s Havlem – vězněm. Proměna z kadeřavého Havla do jeho ostříhané podoby je zlomová i pro filmový příběh a hlavní postavu.

NA SNÍMKY Z NATÁČENÍ NOVÉHO FILMU HAVEL SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Podobné články

Zavří­t reklamu