Uběhlo 18 let od smrti Vlastimila Brodského: Sebevraždu spáchal na chalupě, sousedé věřili, že ho někdo zabil

Vlastimil Brodský, přáteli a kolegy zvaný Bróďa byl český herec, dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech.
Zdroj: Profimedia.cz
Vlastimil Brodský, přáteli a kolegy zvaný Bróďa byl český herec, dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech.Vlastimil Brodský, přáteli a kolegy zvaný Bróďa byl český herec, dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech.Vlastimil Brodský, přáteli a kolegy zvaný Bróďa byl český herec, dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech.Vlastimil Brodský, přáteli a kolegy zvaný Bróďa byl český herec, dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech.+ 4 fotky+ 5 fotek

Legendární herec, kterému nikdo neřekl jinak než Bróďa, byl velmi talentovaný, mezi kolegy oblíbený, ale také díky zhoršujícím se depresím nešťastný. Nakonec to bohužel byly právě tyto psychické stavy, které ho dovedly k sebevraždě.

Petra Járková
Petra Járková 20. dubna 2020

Vlastimil Brodský se narodil 15. prosince 1920 na Ostravsku. Přesunul se však do Prahy, kde se naplno začal věnovat divadlu. Za války hrál v Divadle Míly Mellenové a stal se členem Divadla na Vinohradech, kde působil neuvěřitelných 36 let. Mnohokrát hostoval také v Národním divadle.

Filmové začátky

Kromě toho byl však Brodský také excelentním filmovým hercem. Začínal ve snímcích jako Nezbedný bakalář, Všichni dobří rodáci nebo Ostře sledované vlaky. Slávu mu pak přinesly legendární filmy jako Noc na Karlštejně nebo Rozmarné léto. Nejbližší mu byly tragikomedie, takový byl vlastně v podstatě i jeho život okořeněný nepříjemnými depresemi. Obsazován byl však spíše do komedií, jelikož jeho humor a komediální talent byly nesporné.

Poslední role

Jeho poslední role proběhla ve filmu Babí léto, kde si zahrál sám sebe. Dědečka odmítajícího se smířit se stářím. Skvělý herecký výkon předvedli i jeho herečtí kolegové, Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka, kteří už bohužel také nejsou mezi námi.

Tereza Brodská v seriálu Terapie.
Mohlo by Vás zajímat:

Těžké začátky Terezy Brodské. Nezabírej místo talentovaným, řekla jí máma Brejchová

Pohádkové postavičky

Nezapomenutelný hlas Vlastimila Brodského znáte jistě z dabingu. Často jste ho mohli slyšet dabovat kreslené televizní pohádky a několik let působil v rozhlase, kde je dokonce jako skřítek Hajaja dětem předčítal.

Nepovedená manželství

Ani manželství slavnému herci nevyšlo. Ženil se dvakrát a vždy to skončilo rozvodem. Z prvního manželství má syna Marka, z druhého, s herečkou Janou Brejchovou, dceru Terezu, která se také živí herectvím.

Sebevražda na chalupě

Přesně před 18 lety spáchal herec na své chalupě ve Slunečné sebevraždu. Prý o ní mluvil často, ale vždy říkal, že on by to nezvládl. Lidé v jeho okolí si tak ze začátku mysleli, že ho někdo zavraždil. Nebyla to však pravda a tyto spekulace vyvrátila i policie.

NA FOTKY VLASTIMILA BRODSKÉHO SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Další články