Vánoční hvězda: Symbol českého adventu

Vánoční hvězda je tradičním symbolem českým Vánoc
Zdroj: Tesco

Do Vánoc zbývají dva týdny a vy ještě nemáte doma Vánoční hvězdu? Pak rychle pro ni! Obliba této krásné rostliny rok od roku stoupá a pro většinu českých domácností je symbolem blížících se Vánoc a období adventu.

Redaktor
Redaktor11. 12. 2018 11:05

Vánoční hvězda si Čechy získala nejen jako nádherná dekorace, ale i jako dárek spojený s adventem a vánočními svátky, což potvrzují i prodejní čísla. „Vánoční hvězda získává u našich zákazníků stále na větší oblibě. Zájem o tuto adventní rostlinu meziročně roste v řádu desítek procent,“ říká Václav Koukolíček, manažer komunikace ve společnosti Tesco. Největší oblibě se už tradičně těší klasická varianta ponzécie s červenými listy. Pro ty, kteří hledají něco ještě svátečnějšího, přinášejí obchody Tesco pozlacenou variantu v květináči o velikosti 11 či 12 centimetrů. „Pozorujeme, že pozlacená vánoční hvězda z českých skleníků společnosti TU-Flor se za poslední roky stala trendovou záležitostí,“ dodává Koukolíček.

Česká květina na český stůl

Podpora lokálních dodavatelů patří mezi základní pilíře podnikání společnosti Tesco. „Vánoční hvězda se stala symbolem českých Vánoc, proto jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tuto květinu výhradně od českých pěstitelů,“ uvádí Václav Koukolíček a tuto strategii potvrzuje i Roman Mičian, ředitel odbytového družstva CZ Flora, se kterým Tesco již několik let úspěšně spolupracuje: „Naším cílem je dodávat české květiny na český stůl.

V obchodech Tesco najdou zákazníci sortiment vánočních hvězd již od poloviny listopadu. „Největší zájem o nákup ponzécií pozorujeme na konci listopadu a v prvních prosincových týdnech,” doplňuje Václav Koukolíček. Právě listopad, kdy ještě venkovní teploty nejsou příliš nízké, může být ideálním časem k pořízení vánoční hvězdy. Dostatečná teplota uvnitř obchodů Tesco a ochranný obal zaručí bezproblémový přenos ponzécie domů. „Zákazníci se vůbec nemusí obávat, že by jim rostlinka do Vánoc nevydržela. Stačí ji uchovávat v teplotě okolo 20 stupňů Celsia a přiměřeně ji zalévat,” radí Roman Mičian.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články