Zbaví vás toxinů a škodlivin: Pokojové rostliny, které se vyplatí mít doma

9. listopadu 2018 Redakce Lifee.cz
unsplash.com
unsplash.com

Probouzíte se s bolestí hlavy, ranní nevolností nebo se vám z ničeho nic spustila alergie? Může to být z důvodu, že v podstatě žijeme v toxických inkubátorech. Existuje ale jednoduchý způsob, jak své okolí pročistit a zbavit se tak škodlivých výparů.

Řešením jsou jisté druhy pokojových rostlin. Je pochopitelné, že květiny doma člověk má hlavně proto, aby mu zkrášlovaly interiér. Některé z nich ale dokážou mnohem víc než jen to.

Toxiny, které lidé vydechují, ale i plyny, odpařující se z nových koberců, čerstvých nátěrů nebo nábytku, vám motají hlavu, ani nevíte jak.  Dokonce i elektronika a její elektromagnetické emise působí na váš organismus. To je v kombinaci s odhlučněným sklem a ucpanými skulinkami hotovým kombem. Malátnost, ekzémy, bolesti hlavy a špatná nálada na sebe tedy nedají dlouho čekat.

Tyto květinky nejen potěší vaše oko, ale pročistí okolní ovzduší tak, že se budete moci zhluboka nadechnout a neucítíte „vůni“ saponátu na koberec.

Zelenec
Číslo jedna do kanceláře. Efektivně odstraňuje elektronický „odpad“ stejně jako benzen, aceton a formaldehyd.

Tchynin jazyk
Jestliže si právě hovíte v novém hnízdečku, nejspíš nebudete mít chuť si tam hned zvát tchyni. Pořiďte si tedy alespoň její jazyk. Tato rostlinka zvládne zlikvidovat výpary z nového nábytku, barev na stěnách a koberců. Možná proto je ten jazyk (ve skutečnosti) tak jedovatý.

Lopatkovec
Žádnou lopatku na něj potřebovat nebudete, je totiž extrémně nenáročný na údržbu. Výborně vyčistí místnost plnou počítačů a jiných elektronických zařízení. Tato květinka by rozhodně neměla chybět v žádné kanceláři. Bonusem jsou krásné bílé květy.

Známým faktem je, že v ložnici by květiny být neměly. To ale docela neplatí o zmíněném zelenci i tchynině jazyku. Tyto zázraky produkují kyslík i v noci.