Venku tropy, oči pálí jako čert: Proč bez slunečních brýlí rychleji zestárnete?

24. června 2019
Mojebryle.cz
Mojebryle.cz

Česko svírají tropy, slunce pálí od rána do večera. Nedílnou součástí každého letního outfitu by proto měly být kvalitní sluneční brýle, které nám mohou zachránit nejen oči, ale i krásnou tvář. Co hrozí, pokud podceníme ochranu zraku? A po jakých kouscích sáhnout, abychom vypadali šik?

Všichni se v létě rádi nahříváme, otáčíme se jako slunečnice za sluníčkem a chytáme každý paprsek, který by mohl pohladit naši tvář. Je tedy hned několik dobrých důvodů, proč si pořídit kvalitní sluneční brýle.

 

Nejdůležitější je ochrana očí

Člověk o svůj zrak často nepečuje tak, jak by měl, protože si říká: „Co se může stát, vždyť venku budu bez slunečních brýlí jen chvilku.“ Ve skutečnosti se toho může stát mnoho. Oči si dokonce můžete spálit, což je nepříjemné nejen pro vás, ale i pro vaše okolí, protože do očí se vám dívá každý, kdo s vámi mluví. Takže si vašich začervenalých, pálících a slzících očí všimne opravdu každý.

Důležité je pořídit si kvalitní brýle, které mají dobrý UV filtr (nesouvisí s barvou skel). Tmavě zabarvené brýle se špatným UV filtrem mohou být ještě více škodlivé než brýle žádné. Oči totiž mnohem více namáháte. Kvalitní brýle vás navíc ochrání před větrem a prachem poletujícím na ulici.

Vkusný módní doplněk
Sluneční brýle se staly neodmyslitelnou součástí každého outfitu. Nudný a nenápadný styl oblékání se díky nim může rázem změnit v suprovou módní variaci. Dosaďte na obličej trochu extravagantní brýle a hned budete šik.

Bez brýlí rychleji zestárnete

Všichni známe nepříjemné šimrání ostrých slunečních paprsků. A oči, které z nich pálí. To má za následek, že automaticky krčíme čelo a celá naše tvář se krabatí. Na obličeji se kvůli tomu začínají tvořit malé, okem neviditelné mikrovrásky, z nichž se časem stávají vrásky už viditelné.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA AKTUÁLNÍ TRENDY VE SLUNEČNÍCH BRÝLÍCH!

Zavří­t reklamu