Světový návrhář Karl Lagerfeld: Co jste nevěděli o jeho legendárních rukavicích?

10. září 2019
Profimedia
Profimedia

Karl Lagerfeld byl nejen skvělým návrhářem, ale i velmi specifickou osobností. Lidé ho poznávali díky černým slunečním brýlím, culíku s mašlí, tričky s límečkem a legendárním rukavičkám. Jaké tajemství tenhle módní doplněk skrýval a proč je módní ikona téměř nesundávala?

Karl Lagerfeld by dnes oslavil 86. narozeniny, bohužel ale legendární módní návrhář zesnul v únoru letošního roku. Do poslední chvíle sice onemocnění, které ho zabilo, tajil, lze se ale snadno dovtípit, že šlo o zákeřnou rakovinu slinivky.

Poznávací znamení

Světově uznávaného módního návrháře Karla Lagerfelda si vždy neodmyslitelně spojíte s culíkem a černými slunečními brýlemi. Nejzásadnějším módním doplňkem však byly rukavice, u kterých chyběla část zakrývající vršek prstů. Nosil je ve všech možných variantách, barvách a s nejrůznějšími ozdobami.

Etiketa

Co pro něj tyto rukavice znamenaly? Podle Lagerfelda bylo velmi neslušné se přijít pozdravit s někým, kdo měl rukavice. Tedy alespoň toto pravidlo bylo dříve součástí etikety. To pro něj jako pro osobu, která se ostatních lidí vesměs štítila, bylo velmi důležité.

Optické prodloužení

Dalším důvodem k nošení rukavic bylo to, že opticky prodlužují ruce. „Víte, co ve Francii znamená mít dlouhé ruce? Znamená to mít vliv,“ svěřil se kdysi americkým médiím. Dodal, že nosí rukavice odhalující konečky prstů hlavně proto, že může vzít tužku a kreslit své návrhy i ve chvíli, kdy je má na sobě.

Ponížení

Největší důvod k nošení rukavic mu ale dala jeho matka, když mu bylo pouhých 14 let. V té době totiž začal Lagerfeld kouřit a jeho matka mu řekla, že by to dělat neměl, protože tím zdůrazňuje své ruce, které jsou podle ní ošklivé. Osoba, která mu měla být nejbližší, ho naopak velmi ponížila, kvůli ní například nenosil ani čepice.

NA LEGENDÁRNÍHO MÓDNÍHO NÁVRHÁŘE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu