Fit a krásnáTestováníSoutěže

Světový návrhář Karl Lagerfeld: Co jste nevěděli o jeho legendárních rukavicích?

Světový návrhář Karl Lagerfeld: Co jste nevěděli o jeho legendárních rukavicích?
Zdroj: Profimedia
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Karl Lagerfeld byl nejen skvělým návrhářem, ale i velmi specifickou osobností. Lidé ho poznávali díky černým slunečním brýlím, culíku s mašlí, tričky s límečkem a legendárním rukavičkám. Jaké tajemství tenhle módní doplněk skrýval a proč je módní ikona téměř nesundávala?

Petra Járková 10. září 2019

Karl Lagerfeld by dnes oslavil 86. narozeniny, bohužel ale legendární módní návrhář zesnul v únoru letošního roku. Do poslední chvíle sice onemocnění, které ho zabilo, tajil, lze se ale snadno dovtípit, že šlo o zákeřnou rakovinu slinivky.

Poznávací znamení

Světově uznávaného módního návrháře Karla Lagerfelda si vždy neodmyslitelně spojíte s culíkem a černými slunečními brýlemi. Nejzásadnějším módním doplňkem však byly rukavice, u kterých chyběla část zakrývající vršek prstů. Nosil je ve všech možných variantách, barvách a s nejrůznějšími ozdobami.

Etiketa

Co pro něj tyto rukavice znamenaly? Podle Lagerfelda bylo velmi neslušné se přijít pozdravit s někým, kdo měl rukavice. Tedy alespoň toto pravidlo bylo dříve součástí etikety. To pro něj jako pro osobu, která se ostatních lidí vesměs štítila, bylo velmi důležité.

Optické prodloužení

Dalším důvodem k nošení rukavic bylo to, že opticky prodlužují ruce. „Víte, co ve Francii znamená mít dlouhé ruce? Znamená to mít vliv,“ svěřil se kdysi americkým médiím. Dodal, že nosí rukavice odhalující konečky prstů hlavně proto, že může vzít tužku a kreslit své návrhy i ve chvíli, kdy je má na sobě.

Zemřel hvězdný módní návrhář Karl Lagerfeld: Kdo byl jeho českou múzou?
Mohlo by Vás zajímat:

Zemřel hvězdný módní návrhář Karl Lagerfeld: Kdo byl jeho českou múzou?

Ponížení

Největší důvod k nošení rukavic mu ale dala jeho matka, když mu bylo pouhých 14 let. V té době totiž začal Lagerfeld kouřit a jeho matka mu řekla, že by to dělat neměl, protože tím zdůrazňuje své ruce, které jsou podle ní ošklivé. Osoba, která mu měla být nejbližší, ho naopak velmi ponížila, kvůli ní například nenosil ani čepice.

NA LEGENDÁRNÍHO MÓDNÍHO NÁVRHÁŘE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články