Vzpomeňte si na hravá 90.léta: Pogy, krvavé koleno i skákání gumy

Kdo bude pykat?
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Hráli jste pogy, měnili samolepky nebo skákali gumu? Tak to jste se pravděpodobně narodili na začátku devadesátých let, kdy jste si o tabletech mohli tak akorát nechat zdát. Přesto na dětství, kdy jsme si nahrávali písničky na kazety, bylo něco kouzelného.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 24. ledna 2018

Dětství v devadesátých letech se trávilo převážně venku. Jakmile jsme slyšeli poslední zvonění, vyběhli jsme do parku, kde se nejčastěji skákala guma. I ta měla své vítěze a poražené, kteří po prohře hru už nechtěli opakovat, a přesto se do ní pouštěli zas a znova. Pro úplné odpadlíky tu bylo ještě krvavé koleno nebo hra na schovávanou. 

O přestávkách probíhala výměna samolepek, z nichž každá měla svoji hodnotu. Semišovou přece nevyměníte za obyčejnou?! Pokud vás samolepky příliš nezaujaly, mohli jste hrát pogy, které v polovině devadesátých let dosáhly nevídané popularity.

Čas trávený doma mohlo vyplnit nahrávání písniček na kazety. Oblíbené pecky jste mohli na pásku dostat přímo z rádia. A pokud vás ani tohle nebavilo, céčka nikdy nezklamala. 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články