Z lodi šipkou do Vltavy? Plovoucí sauna nabízí drinky, lehátka i výhled na Prahu

3. ledna 2019 Redakce Lifee.cz
Facebook - Lázně na lodi
Facebook - Lázně na lodi
Témata: náplavka, Praha, sauna, Vltava

Netradiční zážitek si můžete dopřát přímo v srdci matičky Prahy, a to v podobě sauny, která se nachází na lodi na řece Vltavě.

V roce 2012 se sauna na lodi otevřela lidem poprvé. A od té doby se těší nebývalému úspěchu. Proč je tak oblíbená?

Jen si to představte: Jdete unavená z práce a chtěla byste si odpočinout a na chvíli vypustit všechny starosti světa. To se vám může podařit právě zde, v plovoucí sauně. Na útulné lodičce vás přivítá milý personál, který vám nabídne osušku a k tomu i nějaký ten drink. Ten si nemusíte koupit ihned při vstupu, ale i během saunování.

K dispozici máte uzamykatelnou skříňku, kam si můžete v klidu odložit všechny osobní věci, a pak už se jen v osušce vydáte do relaxačního horka.

„Lázně na lodi“, tak se jmenuje místo na Rašínově nábřeží, kde sauna na jedné z lodí sídlí. Do saunovací místnosti se vejde až šestnáct lidí a díky prosklené zdi se můžete kochat pohledem na protější smíchovskou náplavku nebo i Pražský hrad.

Až budete mít horka dost, můžete jít vychladnout na odpočívací lehátka, která jsou umístěna v místnosti vedle. Pokud by vám bylo horko extrémní, neváhejte a běžte se zchladit do venkovní kádě. Pro ty nejotrlejší je možnost skočit i rovnou do Vltavy.

Finální očistu můžete bez problémů provést ve sprchách, které jsou na lodi také. Teče v nich pitná voda, takže tu vltavskou bez problémů smyjete.

Sauna je otevřena pouze v zimním období a ve večerních hodinách od pěti do jedenácti hodin. Pro velkou oblíbenost doporučujeme zavolat dopředu a udělat si rezervaci.