TestováníSoutěže

Zabil desítky žen! Zac Efron jako sériový vrah Ted Bundy v novém thilleru

Zabil desítky žen! Zac Efron jako sériový vrah Ted Bundy v novém thilleru
Zdroj: Bontonfilm
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Už příští týden přichází do kin životopisný snímek s názvem Zlo s lidskou tváří, příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Ten na přelomu 70. a 80. brutálně znásilnil a zavraždil desítky mladých žen. Skvěle ho ztvárnil miláček dívek a žen Zac Efron.

Lenka Chvostová 18. května 2019

Překvapivým vypravěčem strhujícího filmu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Až postupně zjišťuje, že muž, s nímž vedla láskyplný rodinný život, je jedním z nejhledanějších a největších monster Ameriky.

Příběh Teda Bundyho je strašlivý a v mnoha ohledech fascinující i dnes, čtyřicet let poté, co Amerika seděla přilepená k obrazovkám a sledovala soudní proces s ním. Bundy spáchal minimálně třicet vražd mladých žen, všechny omráčil, brutálně uškrtil a znásilnil, často posmrtně. Jeho krvavý koníček budil hrůzu, přesto se během procesu i po něm stal miláčkem mnoha žen a dívek.

Nebyl to žádný odporný podivín a hnusný vrah, Ted Bundy byl okouzlující, vzdělaný a inteligentní krasavec. Díky svému šarmu se vždy snadno seznámil a odvedl svou oběť bez problémů z veřejného baru někam pryč, kde mohli být sami. Dvakrát utekl z vězení, jakoukoliv vinu přes deset let popíral a věřil, že svým odzbrojujícím úsměvem a osobním kouzlem si vedle zástupu zamilovaných žen nakonec nakloní i porotu.

Filmožroutky: Užijte si dámskou jízdu v kině. Začněte filmem o Eltonu Johnovi
Mohlo by Vás zajímat:

Filmožroutky: Užijte si dámskou jízdu v kině. Začněte filmem o Eltonu Johnovi

Zlo s lidskou tváří vzbudilo velký ohlas na festivalu v Sundance nejen obsazením hollywoodského hezouna Zaca Efrona do role Teda Bundyho, ale především jeho skvělým hereckým výkonem. Ve filmu hrají i John Malkovich, Lily Collins a také Jim Parsons neboli Sheldon z Teorie velkého třesku. Poprvé v kariéře se v hraném filmu představí frontman legendární skupiny Metallica James Hetfield.

Režisér Joe Berlinger uvedl začátkem roku na Netflixu dokument o Tedu Bundym plný autentických záběrů a rozhovorů s ním. Šarmantní vrah znovu pobláznil řadu divaček, které psaly, že Bundy je opravdu sexy, až se musel Netflix proti adoraci usvědčeného vraha veřejně ohradit.

Ted Bundy se prý stal inspirací pro stejně nebezpečného jako charismatického Hanibala Lectera.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články