Speciální typ jógy jen pro ženy: „Omladí vás, zkvalitní pleť i vlasy,“ říká instruktorka Vojtěchovská

Ženská jóga je tělu prospěšná
Zdroj: archiv NEBRAT
Ženská jóga je tělu prospěšnáNa střeše Lucerny se dá třeba i cvičit jógaMadonna je jógou přímo posedlá a nyní si ujíždí na jógalates.Vyzkoušejte novinku jógalates.+ 8 fotek+ 9 fotek

Jóga se stala módním trendem, ale nutno podotknout, že jde o velmi užitečný módní trend. Má totiž řadu pozitivních účinků na naše zdraví. V případě ženské jógy se dokonce říká, že vám změní život. "Je to způsob, jak zlepšit vnitřní krásu a harmonii," vysvětluje zakladatelka a lektorka Věra Vojtěchová.

Petra Járková
Petra Járková 16. června 2019

Ženská jóga navrací hormonální i životní rovnováhu

Jak už napovídá samotný název, ženská jóga je zaměřená výhradně na ženy a vyladění ženské energie. „Ženská jóga je jemné a zároveň velmi účinné cvičení, při kterém dochází k omlazení a harmonizaci ženského organizmu. Při cvičení ženské jógy se zaměřujeme na stimulaci hormonálního a lymfatického systému, intenzivní prokrvení a okysličení těla. Je to v podstatě méně náročná varianta hormonální jógy,“ vysvětluje zakladatelka a instruktorka jógy Věra Vojtěchová. A dodává, že cvičení ženské jógy vychází z prastarých východních metod a působí na ženské orgány, udržuje jejich zdraví, plodnost a celkovou harmonii.

Jak přesně ženská jóga působí?

Ženská jóga má velmi podobné účinky jako hormonální jógová terapie. Při správném provedení a pravidelném cvičení dokáže ženská jóga revitalizovat a omlazovat organismus. Výsledkem je odstranění návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů. Příznivé výsledky byly zaznamenány u žen s cystami a myomy, které nejsou indikované k operaci. Vhodná je ženská jóga také pro ženy po šestinedělí. Ženská jóga příznivě ovlivňuje laktaci a eliminuje psychické i emocionální výkyvy. „Ženská jóga je nápomocna také ženám, které trpí na PMS, bolestivou menstruaci a silné krvácení. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén,“ doplňuje Věra Vojtěchová.

Místo chození do posilovny začněte pořádně uklízet
Mohlo by Vás zajímat:

Zhubněte a zpevněte tělo: Rady, jak shazovat kila při úklidu domácnosti

Cvičení ženské jógy nastartuje váš metabolismus

Kromě vyrovnání hormonální hladiny v těle přináší ženská jóga ještě další benefity. Může snížit únavu a nastartovat metabolismus, což oceníte zejména při hubnutí. „Ženská jóga vylepšuje hospodaření s vitální energií, snižuje únavu a zlepšuje látkovou a energetickou výměnu. Mimo to se při tomto cvičení posiluje pánevní dno a uvolňují se kyčle. Pro mě osobně však ženská jóga představuje zejména způsob, jak probudit svou vnitřní krásu a harmonii. Jak nechat zazářit svou ženskost a nalézt klid, který je v dnešní hektické době velmi důležitý a často je klíčem ke spokojenému životu ve všech jeho oblastech,“ říká instruktorka jógy.

Mužům je vstup na lekce ženské jógy zakázán

Ženská jóga je vhodná pro všechny věkové kategorie bez jakéhokoliv omezení, ale co se týká pohlaví, vstup na lekce ženské jógy je mužům zapovězen. „Jak už bylo zmíněno výše, ženská jóga je zaměřena na vyladění ženské energie. Muži jsou v našich Domech Jógy v Praze vítáni a mohou si vybrat z nemalého množství lekcí a druhů jógy. Pokud by chtěli řešit podobně jako ženy hormonální problémy, doporučuji navštívit lekci hormonální jógy, která je určena pro ženy i muže. Hormonální jógu doporučuji zejména ženám v menopauze, mužům v andropauze a vhodná je rovněž pro diabetiky,“ uzavírá Vojtěchová.

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články