Fit a krásnáTestováníSoutěže

Zlatá horečka je v plném proudu. Schnabel bude poprvé kutat bez svého zesnulého dědečka!

Zlatá horečka je v plném proudu. Schnabel bude poprvé kutat bez svého zesnulého dědečka!
Zdroj: Tisková zpráva
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Nová řada reality show Zlatá horečka je v plném proudu! Opět máme možnost vidět kromě Todda Hoffmana i Parkera Schnabela a Tonyho Beetse. I v této řadě budou muset podstoupit mnoho rizik a nastalo u nich i hodně změn. Parker bude poprvé v životě kutat bez svého dědečka, který na jaře zemřel. Tony chce zase získat zlato jen s pomocí jednoho bagru!

Barbara Lorenzová 12. ledna 2017

Tony Beets je díky své schopnosti najít zlato stejně jako kvůli svému ostrému jazyku na Klondiku legendou. Před tím, než přišel v roce 1984 do Dawson City, vydělával si dojením krav a pak stavěním ropovodu. Tony je podnikatel s ostrými lokty, který nyní provozuje obrovský zlatý důl poblíž Dawson City, s názvem Paradise Hill. Mimo sezónu žije s rodinou v Arizoně. 

Poprvé se objevil v druhé řadě, kde poradil nováčkovi Toddovi Hoffmanovi, že tajemství k úspěchu v těžbě zlata je vyvrtat testovací díry. Pak se znovu objevil ve čtvrté řadě, když pronajal Parkerovi Schnabelovi pozemek a dělal mu mentora v Parkerově první zlatokopecké sezóně na Klondiku.

Tisková zpráva

Tony po shromáždění 737 uncí zlata pomocí svého bagru rozjel svůj byznys na plné obrátky a ukázal tak sílu, se kterou se prostě musí počítat. Nejenže plánuje získat zlato pomocí jednoho bagru, ale rozhodl se koupit i další. V letošní sezóně bude muset žonglovat se svým podnikáním v dole tak, aby zůstal zajištěn hladký chod jak Paradise Hill, tak jeho stroje, zatímco sám bude převážet svůj nedávný kup, druhý obrovský bagr, který se nachází 150 mil dolů po řece Yukon.

Parker Schnabel doslova vyrostl se zlatou horečkou, na dosah od Haines na Aljašce. Co si dokáže vzpomenout, jeho dědeček John Shnabel vedl rodinný zlatý důl Big Nugget (Velký valoun). Parker se v podstatě začal učit obchodovat a obsluhovat těžké stroje od momentu, kdy dokázal dosáhnout na pedály. Už v 16 letech převzal vedení rodinného dolu Schnabelových a prokázal, že má kuráž vést tým dvojnásobně starých prošedivělých horníků a schopnost najít zlato.

Tisková zpráva

Místo toho, aby šel Parker v průběhu čtvrté řady na vysokou, použil všechny svoje úspory na vzdělání, aby mohl založit vlastní provoz. A našel na Klondiku úctyhodných 1029 uncí zlata už během své nováčkovské sezóny. Minulou sezónu se v soutěži s Toddem dokázal vyšplhat až na vrchol, když se mu podařilo vytáhnout ohromujících 3362 uncí zlata v hodnotě 3,7 milionu dolaru z kutiště Scribner.

Tento rok je Parker zpět na cestě za zlatem ve Scribneru, ale poprvé ve své kariéře bude kutat bez podpory a rad svého dědečka Johna, který v březnu ve věku 96 let zemřel. Zlatá horečka je už od 2. ledna zpět na obrazovkách Discovery Channel. 

Zdroj: Tisková zpráva

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články