Zpropadené potápěčské brýle. Úsměvné chyby a zajímavosti ve filmu Jak se krotí krokodýli

19. ledna 2020
TV Nova
TV Nova

Kdo by neznal známou rodinnou komedii Jak se krotí krokodýli režisérky Marie Poledňákové. Film šel poprvé do kin před čtrnácti lety, od té doby ho však tuzemské televize pravidelně reprízují. Znáte největší zajímavosti o filmu a všimli jste si jedné úsměvné chyby?

Jak se krotí krokodýli, rodinná komedie režisérky Marie Poledňákové, je volným pokračováním jejích filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Dnes ho můžete vidět ve 20.20 na Nově.

Pokračování „stoliček“ a „polepšovny“

Režisérka Poledňáková se kvůli „krokodýlům“ vrátila k natáčení po patnáctileté pauze. Scénář vznikl podle námětu knihy Jak Anděla viděla Anděla. Komedie je pokračováním filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. I tyto dva snímky vznikly podle knižní předlohy. Na rozdíl od předchozích komedií se však „krokodýli“ s tak vřelým přijetím nesetkali.

Postránecký měl a neměl brýle

Postava dědy Pepíka byla již od počátku určena pro Václava Postráneckého, stejně jako role Bobulové pro Evu Holubovou. Právě s Postráneckým je přitom spojený jeden úsměvný přešlap filmařů.

Napoprvé si toho nejspíše všiml málokdo, ale když je Postránecký v jedné scéně vyfocený na mobil, má nasazené potápěčské brýle. Když ovšem fotka dojde Jiřímu Mádlovi, který hrál syna Miroslava Etzlera, má herec brýle posunuté na čelo. I mistr tesař se někdy utne.

Mádl a podoba s „dědou“

Když se uvažovalo o tom, kdo bude hrát syna Miroslava Etzlera, padla nakonec volba na Jiřího Mádla. Měl být ze všech nejvíce bezprostřední a podobný svému filmovému dědovi Postráneckému. A zřejmě tomu tak skutečně bylo. Mádl začal svému staršímu kolegovi ihned tykat.

Děti přejmenovaly Etzlera

Dětští herci se vybírali celé čtyři měsíce. Při castingu se režisérka řídila svou intuicí. Aby si caparti nepopletli filmové a skutečné jméno Miroslava Etzlera, od začátku mu říkali Luboš.

Kde všude se natáčelo

Film se natáčel v Tatrách, takže v rámci šetření se celý štáb přesunoval na místo vlakem. A protože v Tatrách vždy bývá pořádná sněhová nadílka, začátek natáčení byl v ohrožení. Sníh totiž zavál příjezdové cesty. Počasí zatápělo i samotným hercům. Probíhalo totiž i v ledové vodě, která měla okolo jednoho stupně nad nulou.

NA DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI O „KROKODÝLECH“ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Zavří­t reklamu