Kam na Slovensku za čerstvým vzduchem? Do Tater se trmácet nemusíte. Stačí kousek za Bratislavu

Zachova chata je místo plné relaxu a luxusuNecelou hodinu autem od Bratislavy se v chráněné krajinné oblasti Malých Karpat nachází rekreační středisko Zochova chata.Luxusní hotel se nachází přímo v centru Malokarpatské vinné cesty, což pro návštěvníky znamená spojení dobrého vína, nádherné krajiny, poutavé historie a především autentické gastronomie.Současně je však málo známým faktem, že v bezprostředním okolí Zochovy chaty se skvěle relaxuje právě proto, že je tam nejčistší ovzduší a příroda.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kdo by hledal nejčistší přírodu a ovzduší v Tatrách, ten by se pletl. Luxusní hotel Zochova chata se nachází pár desítek minut od Bratislavy. Toto opravdu nádherné místo v sobě snoubí úctu k přírodě a luxus. Skvělé podmínky k relaxu jsou v bezprostředním okolí hotelu právě proto, že se tam tak skvěle dýchá.

Lenka Šebestová
Lenka Šebestová 30. června 2018

Necelou hodinu autem od Bratislavy se v chráněné krajinné oblasti Malých Karpat nachází rekreační středisko Zochova chata. Luxusní hotel se nachází přímo v centru Malokarpatské vinné cesty, což pro návštěvníky znamená spojení dobrého vína, nádherné krajiny, poutavé historie a především autentické gastronomie. Zdejší kuchař uspokojí i nejnáročnějšího gurmána. Současně je však málo známým faktem, že v bezprostředním okolí Zochovy chaty se skvěle relaxuje právě proto, že je tam nejčistší ovzduší a příroda. S Malými Karpaty, kde hotel leží, se nemůže měřit ani slovenská pýcha Tatry.

Historie

Psal se rok 1933, když Hotel Zochova chata přivítal své první hosty. Tehdejší Zochova chata byla doopravdy jen chata, která byla pojmenována podle evangelického kněze, politika a prvního bratislavského župana Samuela Zocha. Svou největší slávu však zažívala během 60. a 70. let minulého století pod vedením hoteliéra Karola Ivičiča, kterému nikdo neřekl jinak než Karpatský vlk.

Jak nenaletět?
Mohlo by Vás zajímat:

Ponziho systém, letadlo, nebo pyramida? Představíme vám nejčastější finanční podvody, které dodnes fungují

Od 90. let však Zochova chata postupně ztrácela na popularitě a co se týče služeb, začala i mírně zaostávat za konkurencí. Zlom nastal až v roce 2007, kdy proběhla obrovská rekonstrukce, modernizace a dostavba celého hotelového a rekreačního areálu. Vše s ohledem na okolní přírodu a zásady feng-šuej. Není divu, že čtyři roky po rekonstrukci se Hotel Zochova chata stal Stavbou roku 2011, což mile překvapilo všechny, kteří se zúčastnili obrovské přeměny upadajícího ubytovacího zařízení v luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který se zároveň stal i hodnotným architektonickým dílem. Vzhledem k tomu, že design Hotelu Zochova chata dbá na splynutí s přírodou a využívá spoustu přírodních materiálů, je mu přezdíváno Klenot lesa, na který může být hrdé celé Slovensko.

Z obyčejné chaty v luxusní středisko

Hotel se navíc nachází uprostřed krásné přírody Malých Karpat. Kolem hotelu rostou husté bukové lesy, které dávají Zochově chatě možnost ještě více vyniknout. Už zdálky vás na hotelu ohromí množství detailů ze dřeva a obrovská okna, díky kterým si budete moct vychutnat zážitek z tamní přírody. Co se týče architektury objektu, ten vychází z původní Zochovy chaty, což znamená, že některé prvky interiéru nesou původní srubový styl, který pojí s moderní architekturou.
Zochova chata pojme přes 150 hostů v 64 pokojích, které jsou rozdělené na jednolůžka, dvoulůžka, trojlůžka a apartmány pro čtyři osoby. Všechny pokoje jsou vybaveny bezdrátovým vysokorychlostním internetem, LCD televizorem, klimatizací, minibarem a trezorem. Možnost občerstvení vám poskytnou hned tři podniky, kterými disponuje Hotel Zochova chata. Kromě hotelové restaurace a recepčního Lobby baru disponuje rekreační středisko i stylovou Furmanskou krčmou, která se nese v duchu slovenských tradic. Spojení autentického prostředí, bohaté vinotéky a autentických slovenských specialit zde vzniká skvělé místo pro rodinné oslavy, ochutnávky či firemní večírky.

Rekreační středisko Zochova chata nabízí společně s okolní přírodou pestré sportovní i relaxační vyžití. Kromě masáží a procedur zde můžete využít i plavecký bazén s vířivkou a saunovým světem, který vás potěší několika druhy saun včetně finské, bylinkové nebo infra sauny. Pro milovníky posiloven je zde připraveno i plně vybavené fitko s multipressem i běžícím pásem. Jste-li spíše příznivcem pěší turistiky nebo cyklistiky, je zde možnost navštívit v blízkém i dalekém okolí hned několik zajímavých kulturních a historických památek. Turisticky vyhledávaný je především hrad Červený kámen, který se nachází několik kilometrů od Zochovy chaty.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články