Úsměvné chyby v Marečku, podejte mi pero! Záhadně se stěhující lavice i mizející knedlíky

28. června 2019
Česká televize
Česká televize

Kdo by neznal legendární film Marečku, podejte mi pero! se skvělým hereckým obsazením a hláškami, které přetrvaly dodnes a běžně je používáme? Co jste možná ale nevěděli, je, že existují chyby, kterých se filmaři při natáčení dopustili a ne každý je na první pohled odhalí. Zaměřte se tedy při sledování filmu právě na ně!

Filmovou klasiku Marečku, podejte mi pero! miluje snad každý. Věděli jste, že i tato komedie je plná filmařských chybiček? Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

Ve scéně, kdy se paní Kroupová ptá mladého Kroupy, kolik chce na oběd knedlíků, mladý Kroupa odpovídá stylem: Knedlíků šest, táta pět… Když je pak ale záběr na talíř s knedlíky, má tam jen čtyři.

Při scéně, kde Hujer pendluje přes vrátnici, mu někdo v době, kdy se otáčí na točně, přendal jeho píchací kartu o jednu přihrádku níže.

Když jde starší Kroupa poprvé do třídy, má na lavici napsáno „Kroupa je vůl“, lavice je v levém oddělení. Ale když má ml. Kroupa matematiku, lavice s nápisem je v prostředním oddělení.

Když Tuček a Šlajs upozorňují Hujera, že má dojít pro matikáře Jandu do kabinetu, aby šel včas do hodiny, on schová tabulky do tašky, která je na lavici. Když přibíhá z kabinetu, má stůl naprosto prázdný.

Na konci filmu v nové automatizované hale vyjíždějí zemědělské stroje ze stříbrných boxů. Při výjezdu druhého stroje z druhého boxu je vidět lano, na kterém je stroj tažen.

Při první scéně ve škole Hujer přinese švestičky ze své zahrádky a položí je do pravé části stolu. Když do třídy vejde třídní profesor (Josef Abrhám), balíček švestek najednou leží v levém rohu na stole.

Když Tomáš Holý přinese do třídy vzkaz od ředitele a Filipovský ho má napsat na tabuli, Tomáš mu dá nejdříve do ruky bonbon. Filipovský bonbon odhodí, ten dopadne doprostřed stolu. V dalším střihu si Tomáš bere bonbon zpět do pusy, ale už ho má připravený na okraji stolu, protože doprostřed by na něj nedosáhl.

PODÍVEJTE SE NA DESET ZAJÍMAVOSTÍ, KTERÉ JSTE O TOMTO FILMU MOŽNÁ NETUŠILI, DO GALERIE:

Zavří­t reklamu