George Clooney jako režisér a hlavní protagonista romantické komedie ze sportovního prostředí Tvrdé palice

Romantická komedie z roku 2008 Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renée Zellweger v hlavní roli. Clooney si film i sám režíroval.
Zdroj: TV Nova
Romantická komedie z roku 2008 Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renée Zellweger v hlavní roli. Clooney si film i sám režíroval.Romantická komedie z roku 2008 Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renée Zellweger v hlavní roli. Clooney si film i sám režíroval.Romantická komedie z roku 2008 Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renée Zellweger v hlavní roli. Clooney si film i sám režíroval.Romantická komedie z roku 2008 Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renée Zellweger v hlavní roli. Clooney si film i sám režíroval.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Dodge Connolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny.

Petra Járková
Petra Járková 16. října 2019

George Clooney jako režisér a hlavní protagonista romantické komedie ze sportovního prostředí, ve které září jeho šarm, ať už je na hřišti bahnem zamazaný od hlavy až k patě nebo v baru koketuje s Renée Zelweger.

Změna účesu

John Krasinski kvůli natáčení změnil svůj účes. Změna pak byla zapracována i do seriálu Kancl, ve kterém současně účinkoval.

Původní plán

O natočení tohoto filmu se začalo uvažovat už v roce 1993. Režisérem měl být původně Steven Soderbergh.

Skutečný hráč

Snímek je inspirovaný příběhem skutečného amerického fotbalového týmu z dvacátých let minulého století, který si říkal Duluthští Eskymáci. Jak se nechal George Clooney v jednom z rozhovorů slyšet, chtěli pro svůj tým původně použít stejné jméno, ale vzhledem k tomu, že hráči ve filmu konzumují alkohol, NFL (Národní fotbalová liga) to nedovolila.

Právník Miles Massey je bohatý, zakládá si na dokonalém zevnějšku, má bezchybnou manikúru i zářivě bílé zuby.
Mohlo by Vás zajímat:

Romantická komedie Nesnesitelná krutost: Na filmu se pracovalo osm let, při natáčení byla Catherine Zeta-Jones těhotná

Premiéra filmu

Film měl premiéru 24. března roku 2008 v rodném městě George Clooneyho. Účastnilo se jí zhruba 3000 fanoušků a samozřejmě oba hlavní herečtí protagonisté. Zajímavostí je, že v roce 1953 se ve stejném městě (Maysville, Kentucky) představil film, ve kterém hrála hlavní roli Clooneyho teta Rosemary. Film nesl název The Stars Are Singing a šlo o muzikál.

Nominace na cenu

Film byl nominován na ESPY jako nejlepší sportovní film. Nominaci však neproměnil.

NA SNÍMKY Z FILMU TVRDÉ PALICE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: NA KOMEDII TVRDÉ PALICE SE MŮŽETE PODÍVAT DNES VEČER OD 20 HODIN NA NOVA CINEMA

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články