Brankářská legenda Petr Čech slaví 37. narozeniny: Čím je tento fotbalista tak výjimečný?

Petr Čech utrpěl vážný úraz hlavy, proto nosí helmu.
Zdroj: Facebook
Petr Čech se raduje z každé své trofeje.Petr Čech tvoří se svou manželkou harmonický pár už dlouhá léta.Petrův oblíbený labrador už bohužel není mezi námi.Čech už má doma tolik trofejí, že by mu mohl každý závidět.+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Brankář Petr Čech je jedním z našich nejslavnějších fotbalových brankářů. Stačí říct jeho jméno kdekoliv ve světě a tvář vašeho posluchače se rozzáří do šťastného úsměvu, jako byste mluvili o Supermanovi. Není tedy divu, že Čech skončil jedenáctý v anketě BBC o nejlepšího zahraničního hráče v historii fotbalové Premier League, která se hraje od roku 1992.

Petra Járková
Petra Járková 20. května 2019

Lepší než Ronaldo

Spořádaný, seriózní a rodinu milující Čech v hodnocení získal 45 procent hlasů a výrazně předčil i takovou hvězdu, jakou je Portugalec Cristiano Ronaldo, který však měl nejlepší roky kariéry až po odchodu z Manchesteru United do Realu Madrid. Pětinásobný nejlepší fotbalista světa obdržel jen 14 procent hlasů.

Nutno je také podotknout, že Petr získal druhé místo mezi brankáři hned za Dánem Peterem Schmeichelem.

Zápis do Guinnessovky

Petr Čech se zapsal svými výkony do Guinnessovy knihy rekordů. Vychytal totiž nejvíce čistých kont v historii anglické Premier League. Navíc k tomu všemu ještě se dvěma různými kluby vyhrál Zlatou rukavici za nejvíce vychytaných nul během jedné ligové sezony. To se mu podařilo nejdříve v Chelsea a následně v Arsenalu.

Netradiční akce na čerstvém vzduchu a s koupačkou, to je HIGHJUMP Cliffdiving
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární cliffdivingový závod Highjump slaví 20. výročí: Sexy chlapi v plavkách se hlásí o slovo

Rodina je pro něj vše

V červnu 2003 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Martinou Dolejšovou, spolužačkou ze Sportovního gymnázia v Plzni, se kterou má dceru Adélu a syna Damiána. Je úctyhodné, že za celá léta, co je tento pár pod drobnohledem médií, nikdy se kolem něj netočily žádné skandály ani pomluvy. Mezi záliby Petra Čecha patří hra na bicí, na YouTube lze nalézt coververze jeho oblíbených kapel Nirvana, Foo Fighters a System of a Down.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články