Fit a krásnátestovánísoutěže

Mysteriózní drama Dokonalý trik: Mrtvola na konci otevře v záběru oči, bratři Nolanovi psali scénář šest let

Zdroj:TV Nova

+ 4 fotky+ 5 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Filmový thriller z roku 2006 natočil režisér Christopher Nolan a inspiraci čerpal z knihy Christophera Priesta s názvem Nežádoucí efekt. Příběh vypráví o souboji dvojice londýnských kouzelníků Roberta Angiera a Alfreda Bordena.

Petra Járková 27. dubna 2020

Napínavý thriller režiséra  Christophera Nolana vás zanese do světa kouzel. Dva rivalové v podání Hugha Jackmana a Christiana Balea se tak vehementně snaží být lepší než ten druhý, až to hraničí se smrtelnou pastí. Ve filmu se objeví i krásná Scarlett Johansson, která se dostane do středu zájmu jejich soupeření. Ve vedlejších rolí excelovali David Bowie a Michael Cain, tudíž je více než jasné, že tento film s dokonalou zápletkou stojí za zhlédnutí.

Inspirace realitou

Ve filmu je představena osoba Nikoly Tesly, který pobýval ve městě Colorado Springs v letech 1899-1900, tedy úplně stejně, jako tomu bylo ve filmu.

Barvy oblečení

Při sledování filmu se zaměřte na barvy oblečení filmových postav. Barvy jsou schválně nevýrazně, aby více vynikl kontrast černé a bílé a také, aby byly lépe vidět obličeje herců.

Práce na scénáři

Když se na filmu pracovalo, vyrazil dokonce scénárista Jonathan Nolan do Colorado Springs, aby načerpal místní atmosféru a natáčecí scény tak mohl dovést k dokonalosti. Není divu, že na scénáři bratři Nolanovi pracovali neuvěřitelných šest let.

Thumbnail # Sci-fi komedie Mars útočí!: Marťani vznikli podle žvýkaček, Lisa Marie ve filmu ani jednou nemrkla
Mohlo by Vás zajímat:

Sci-fi komedie Mars útočí!: Marťani vznikli podle žvýkaček, Lisa Marie ve filmu ani jednou nemrkla

Výdělek filmu

Film vydělal studiu Disney přes první víkend téměř patnáct miliónů dolarů a umístil se na první příčce v návštěvnosti. Celkově Dokonalý trik vydělal přes 53 miliónů.

Přemlouvání Bowieho

Režisér filmu musel do role Nikoly Tesly Davida Bowieho přemlouvat, nakonec to ale klaplo. Stačila osvědčená fráze: „Jste jediný, kdo se této role může zhostit se ctí!“

Oživlá mrtvola

Vydržte určitě u filmu až do konce, protože v posledním záběru na vás bude čekat překvapení v podobě mrtvoly, která otevře oči.

NA SNÍMKY Z FILMU DOKONALÝ TRIK SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

NA FILM DOKONALÝ TRIK SE PODÍVEJTE DNES VEČER OD 20 HODIN NA NOVA CINEMA.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu