Fit a krásnátestovánísoutěže

Tenkrát na Západě: Tajemná smrt během natáčení dodnes vzbuzuje dohady

Tenkrát na Západě: Tajemná smrt během natáčení dodnes vzbuzuje dohady
Zdroj: Prima Max
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Tenkrát na Západě je bezesporu jeden z nejznámějších, potažmo kultovních westernů. Zajímavé je, že ale v době svého uvedení se řadil spíše mezi propadáky. Navíc během natáčení zemřel jeden z pistolníků a dodnes se neví proč.

Kamil Šivák 28. srpna 2020

Krutý pistolník Frank posílá své poskoky na muže, který si říká Harmonika. Frank s ním má totiž nevyřízené účty. Během přestřelky na nádraží dojde k zastřelení celé rodiny farmáře McBaina. Těsně poté přijíždí do města farmářova novomanželka. A to není vše, pomalu se v příběhu objevují další a další figurky, jež rozehrávají své vlastní hry, které však mají společné tři věci: lásku, čest a pomstu.

Na film Tenkrát na Západě se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max

Sázka

Víme to všichni, Henry Fonda prostě nebyl typ na záporáka. A tak vznikla ještě před natáčením zajímavá sázka. Herec Charles Bronson, představitel Harmoniky, se vsadil s režisérem filmu o bednu whisky, že Fonda roli kruťase, který neváhá vystřelit, odmítne. Ten, kdo film viděl, ví, kdo se nakonec pěkně opil.

Americký Hujer

Charles Bronson byl skutečně americkým ekvivalentem českého Hujera. Když mu říkali Harmonika, bylo jasné, že bude muset alespoň předstírat, že na tento nástroj umí hrát. O skutečnou kulturní vložku se sice postaral profesionální hudebník, Bronson však chtěl, aby to nešlo poznat. A tak neustále, jako aktivní Hujer, chodil za režisérem Leonem, a ptal se, zda harmoniku správně drží a zda u toho také odpovídajícím způsobem dýchá.

Velkolepý americký western Wyatt Earp: Vykoupené kostýmy zpozdily natáčení, film nezachránil ani Kevin Costner
Mohlo by Vás zajímat:

Velkolepý americký western Wyatt Earp: Vykoupené kostýmy zpozdily natáčení, film nezachránil ani Kevin Costner

Propadák, nebo hit?

Divák je tvor vrtošivý a nikdy se dopředu neví, jak na film zareaguje. Dnes je to kult westernového žánru, když šel však film do kin, skoro nikoho nezajímal. Tedy až na Francii, tam z něj byli přímo nadšení. V kinech ho promítali celé čtyři roky.

Záhadná smrt

To takhle dotočíte famózní úvodní scénu s přestřelkou na nádraží, pak si následující den oblečete zase kostým, otevřete okno a vyskočíte z něj. Proč? To nikdo neví. Měl herec Alan Mulock osobní problémy? Nebo se to snad týkalo samotného filmu? Jedno je ale jisté. Pád z okna nepřežil. A také to, že když ho odváželi do nemocnice, křičel režisér Leone: „Vezměte mu ten kostým! Potřebujeme ho!“

Zdroj textu: čsfd.cz, topzine.cz, g.cz
Zdroj fotek: Prima Max

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu