Tajemství smrti gangsterských milenců Bonnie a Clydea. Schytali celkem 81 kulek

Bonnie a Clyde patří mezi legendy.
Zdroj: Facebook
Bonnie a Clyde se milovali až do smrti.Bonnie a Clyde - duo legendárních lupičů.Bonnie a Clyde se velmi milovali.Podle této dvojice vznikl legendární film.+ 6 fotek+ 7 fotek

Bonnie Parkerová, která se narodila přesně před 109 lety, a Clyde Barrow byli legendárními zločinci. Společnost na ně dodnes pohlíží jako na legendy. Co jste nevěděli o životě Parkerové a jejího společníka? Budete překvapeni, jaký život tato dvojice ve skutečnosti vedla.

Petra Járková
Petra Járková 01. 10. 2019 09:00

Nikdy prý nestřílela

I když se Bonnie zúčastnila spousty zločinů a přestřelek, ve skutečnosti prý nikdy nestřílela. Sice byla za přestřelku zatčena, jelikož jeden ze členů společného zločineckého gangu prohlásil, že ze zbraně pálila, avšak to se nikdy nepotvrdilo.

Clyde poprvé kradl v sedmnácti

Poprvé byl Clyde zatčen, když mu bylo 17 let a vzápětí hned podruhé za to, že kradl drůbež. I když měl legální práci, přivydělával si vykrádáním aut a trezorů i krádežemi aut. Když byl v roce 1930 poslán do vězení, zavraždil tam svého spoluvězně za to, že ho sexuálně zneužíval. Udeřil ho trubkou do hlavy. O dva roky později byl propuštěn a pokračoval ve zločinecké kariéře.

Filmová chyba

Ačkoliv film o Bonnie a Clydeovi poukazuje na to, že oběma zločincům bylo kolem 30 let, není to pravda. Ve skutečnosti začali loupit a přepadávat obchody, banky a čerpací stanice, když jim bylo kolem 20 let. Zastřeleni byli, když jim bylo 23 a 25 let.

Brutální přestřelka

Podle historických faktů byl během brutální přestřelky Clyde střelen celkem sedmadvacetkrát a Bonnie schytala zhruba čtyřiapadesát kulek.

V úspěch filmu se nevěřilo

Filmoví Warner Brothers nevěřili, že se z filmu, který o nich byl natočen, stane kasovní trhák, a tak dali producentovi a zároveň hlavnímu herci Beattymu procenta z tržeb filmu, což se mu nakonec vyplatilo. On sám investoval do filmu pouhých 90 tisíc dolarů a vydělal neuvěřitelných 6 milionů dolarů, což na konci 60. let byly doslova pohádkové peníze.

Auto jako atrakce

Kulkami zničený automobil jste si mohli po přestřelce prohlédnout za cenu 25 centů. Stala se z něj totiž turistická atrakce. Původní majitelé toto auto v dezolátním stavu nakonec prodali za 3 500 amerických dolarů.

NA LEGENDÁRNÍ PÁR ZLOČINCŮ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články