Američtí bankovní zloději Bonnie a Clyde byli zabiti policií v Bienville Parish v Louisianě: Ona schytala 54 kulek, on 27

23. května 2019
Facebook
Facebook

Dnes je to 85 let, kdy byli američtí bankovní zloději Bonnie a Clyde zabiti policií v Bienville Parish v Louisianě. Co jste o těchto slavných zločincích nevěděli?

Ačkoliv je tento slavný zločinecký pár dodnes znám v negativním kontextu, tak jejich krutá likvidace a následně natočený film z 60. let z nich postupem vytvořily v očích veřejnosti sympatické figury. Co jste o Bonnie Parkerové a Clydeovi Barrowovi nevěděli?

Clyde započal svou lupičskou kariéru v 17 letech

Poprvé byl Clyde zatčen, když mu bylo 17 let, a vzápětí hned podruhé za to, že kradl drůbež. I když měl legální práci, tak si přivydělával vykrádáním aut a trezorů i krádežemi aut. Když byl v roce 1930 poslán do vězení, tak zde zavraždil svého spoluvězně za to, že ho sexuálně zneužíval. Udeřil ho trubkou do hlavy. O dva roky později byl propuštěn a pokračoval ve zločinecké kariéře.

Bonnie nikdy nevystřelila ze zbraně

I když se Bonnie zúčastnila spousty zločinů a přestřelek, tak ve skutečnosti prý nikdy nestřílela. Sice byla za přestřelku zatčena, jelikož jeden ze členů společného zločineckého gangu prohlásil, že střílela, avšak to se nikdy nepotvrdilo.

Bonnie a Clyde svůj vrchol slávy zažívali ve věku kolem 20 let

Ačkoliv nám film o Bonnie a Clydeovi poukazuje na to, že oběma zločincům bylo kolem 30 let, není to pravda. Ve skutečnosti začali loupit a přepadávat obchody, banky a čerpací stanice, když jim bylo kolem 20 let. Zastřeleni byli, když jim bylo 23 a 25 let.

Clyde schytal 27 střel a Bonnie přes padesát

Dle historických faktů byl během brutální přestřelky Clyde střelen celkem 27krát a Bonnie schytala zhruba 54 kulek.

Auto, ve kterém byli společně zastřeleni, vydělalo spoustu peněz

Kulkami zničený automobil jste si mohli po přestřelce prohlédnout za cenu 25 centů. Stala se z něj totiž turistická atrakce. Původní majitelé toto auto v dezolátním stavu nakonec prodali za 3 500 amerických dolarů.

Film se původně vůbec neměl natočit

Filmoví Warner Brothers nevěřili, že se z filmu stane kasovní trhák, a tak dali producentovi a zároveň hlavnímu herci Beattymu procenta z tržeb filmu, což se mu nakonec vyplatilo. On sám investoval do filmu pouhých 90 tisíc dolarů a vydělal neuvěřitelných 6 milionů dolarů, což na konci 60. let byly doslova pohádkové peníze.

Zavří­t reklamu