Američtí bankovní zloději Bonnie a Clyde byli zabiti policií v Bienville Parish v Louisianě: Ona schytala 54 kulek, on 27

Milovali se až do posledních dnů.
Zdroj: Facebook
Bonnie a Clyde se milovali až do smrti.Bonnie a Clyde - duo legendárních lupičů.Bonnie a Clyde se velmi milovali.Podle této dvojice vznikl legendární film.+ 6 fotek+ 7 fotek

Dnes je to 85 let, kdy byli američtí bankovní zloději Bonnie a Clyde zabiti policií v Bienville Parish v Louisianě. Co jste o těchto slavných zločincích nevěděli?

Petra Járková
Petra Járková 23. května 2019

Ačkoliv je tento slavný zločinecký pár dodnes znám v negativním kontextu, tak jejich krutá likvidace a následně natočený film z 60. let z nich postupem vytvořily v očích veřejnosti sympatické figury. Co jste o Bonnie Parkerové a Clydeovi Barrowovi nevěděli?

Clyde započal svou lupičskou kariéru v 17 letech

Poprvé byl Clyde zatčen, když mu bylo 17 let, a vzápětí hned podruhé za to, že kradl drůbež. I když měl legální práci, tak si přivydělával vykrádáním aut a trezorů i krádežemi aut. Když byl v roce 1930 poslán do vězení, tak zde zavraždil svého spoluvězně za to, že ho sexuálně zneužíval. Udeřil ho trubkou do hlavy. O dva roky později byl propuštěn a pokračoval ve zločinecké kariéře.

Bonnie nikdy nevystřelila ze zbraně

I když se Bonnie zúčastnila spousty zločinů a přestřelek, tak ve skutečnosti prý nikdy nestřílela. Sice byla za přestřelku zatčena, jelikož jeden ze členů společného zločineckého gangu prohlásil, že střílela, avšak to se nikdy nepotvrdilo.

Pavel Kříž slaví narozeniny
Mohlo by Vás zajímat:

Před komunisty utekl do Kanady, pomáhal tam seniorům: Představitel Štěpána Šafránka slaví 58. narozeniny

Bonnie a Clyde svůj vrchol slávy zažívali ve věku kolem 20 let

Ačkoliv nám film o Bonnie a Clydeovi poukazuje na to, že oběma zločincům bylo kolem 30 let, není to pravda. Ve skutečnosti začali loupit a přepadávat obchody, banky a čerpací stanice, když jim bylo kolem 20 let. Zastřeleni byli, když jim bylo 23 a 25 let.

Clyde schytal 27 střel a Bonnie přes padesát

Dle historických faktů byl během brutální přestřelky Clyde střelen celkem 27krát a Bonnie schytala zhruba 54 kulek.

Auto, ve kterém byli společně zastřeleni, vydělalo spoustu peněz

Kulkami zničený automobil jste si mohli po přestřelce prohlédnout za cenu 25 centů. Stala se z něj totiž turistická atrakce. Původní majitelé toto auto v dezolátním stavu nakonec prodali za 3 500 amerických dolarů.

Film se původně vůbec neměl natočit

Filmoví Warner Brothers nevěřili, že se z filmu stane kasovní trhák, a tak dali producentovi a zároveň hlavnímu herci Beattymu procenta z tržeb filmu, což se mu nakonec vyplatilo. On sám investoval do filmu pouhých 90 tisíc dolarů a vydělal neuvěřitelných 6 milionů dolarů, což na konci 60. let byly doslova pohádkové peníze.

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články