Vanda (29): O vztah nestojím. Našla jsem si přítele na postelové hrátky a nemůžu si to vynachválit

Skutečné příběhy o sexu: O vztah nestojím. Našla jsem si přítele na postelové hrátky a nemůžu si to vynachválit
Zdroj: Freepik

Termín přítel s výhodami neboli friend with benefits (anglicky to zní mnohem lépe) se k nám dostal přes oceán, vznikl v USA, kde žije single nespočet lidí, hledajících kamaráda, který by jim dal víc než přátelství. A někdy je to docela šikovné řešení. Své o tom ví i Vanda.

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 10. 07. 2024 18:00

Trochu jsem o tomhle fenoménu slyšela, viděla i film Kamarád taky rád, takže bylo jen otázkou času, kdy se i já, v současné době single, začnu po vhodném kamarádovi, který by taky rád, poohlížet. Protože o vážný vztah fakt nestojím.

Moje máma mě nechápala

Brzy jsem zjistila, že mnohým lidem, hlavně těm dříve narozeným, takové řešení sexuální abstinence není po chuti, takže jsem si říkala, že budu obezřetná. Vysvětlujte někomu, že je to elegantní řešení! Jen tak lehce jsem to naťukla u mámy a ta se zděsila.

„Neblázni, máme dnes k dispozici jak antikoncepci, tak kondomy, takže takový sex je docela bezpečný,“ vykládala jsem jí. To, že má mnoho vdaných žen milence, to ji nepohoršovalo, ale já, svobodná, neprovdaná, bych měla uvažovat perspektivně! Kdy se už konečně chci usadit? Mít děti? Ale matka mě nezlomila. Líbí se mi být single. „A mít na sex jednoho partnera je rozhodně lepší a zdravější než lovit náhodné milence a pěstovat jednonoční známosti,“ prohlásila jsem na svou obranu a tím debata skončila.

Kamarádka mi odborně poradila

„Určitě bych ti doporučovala nehledat kamaráda na sex v nejbližším okolí, mezi vlastními přáteli,“ radila mi moje nejbližší kamarádka, i když. „…s úplně cizím člověkem si asi málokterá žena troufne být sama,“ dodala. Zamyslela jsem se: „Nemáš nějakého vhodného kamaráda? Jak to tak vypadá, ideálním řešením je muž, kterého zná někdo mně blízký.“ Kamarádka se zamyslela: „To by chtělo někoho, kdo nehledá vážnou známost – ale přitom je prověřený jako pohodář.“

A pak vytáhla jako kouzelník z klobouku kámoše, který byl sice pomalu o deset let mladší než my dvě, ale tím spíš byl vhodný na občasný sex bez lásky. „Je svobodný, zatím se nechce vázat a ty jsi pro něj ideálním řešením. Nikdy mě nenapadlo, že bychom spolu mohli chodit a jeho taky ne.“

Kamarád taky rád

Vídáme se s mým kamarádem s výhodami poměrně často – u mě doma. A nejde jen o sex. Připravím večeři nebo něco přinese on, popovídáme si, svěříme se jeden druhému s tím, co je nového. Pokud potřebuju s něčím pomoci – třeba opravit kapající kohoutek nebo posunout skříň - vím, že mě neodmítne.

A pak je tady sex. Skvěle se v něm shodneme, užíváme si, ale když večer končí, chci, aby odešel. Netoužím po větší intimitě a společných snídaních, nechci, aby se náš vztah posouval, a jsem přesvědčena, že on taky ne. Vím, že to jednoho dne skončí, že se bude chtít usadit – ale zatím naše přátelství funguje. Občas si napíšeme, občas zavoláme, víme o sobě a to stačí.

Možná že právě proto, že je mezi námi velký věkový rozdíl, mě nikdy ani na vteřinu nenapadlo, že bych se do něho mohla zamilovat. A taky jsme se nezamilovala. Ale je mi jasné, že ne každému se to povede.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články