Vánoční ozdoby z kostek LEGO: Děti po celém světe zdobí stromečky a pomáhají pro dobrou věc, zapojit se mohou i ty vaše

charitativní projekt Build To Give, Lego
Zdroj: Lifee/Markéta Behinová
Už po sedmé staví děti po celém světe vánoční ozdoby z kostek LEGO.Do charitativního vánočního projektu LEGO Build To Give se mohou děti letos zapojit tak, že postaví srdce z kostiček a poté ho nasdílí na sociální sítě s hastagem #BuildToGive.V pražské Galerii Harfa se vyrábělo o víkendu hromadně. Zavítala sem také šéfredaktorka Lifee.cz Markéta Behinová se synem Sebastianem.Děti tady mohou vyrábět ozdoby společně a to i následující sobotu a neděli. + 9 fotek+ 10 fotek

Skládání legendárních kostiček milují snad všechny děti a často i jejich rodiče. Pokud zrovna na barevnou kostku nešlápnou. Když dětem dopřejte tři velké stavebnice LEGO e a volnou ruku, vzniknou ohromná díla a každé z nich udělá navíc o letošních Vánocích dobrou službu dětem, které jsou v nelehkých situacích. Postavte srdce a podělte se o radost. 

Markéta Behinová
Markéta Behinová 05. 12. 2023 13:30

Děti po celém světe staví už po sedmé vánoční ozdoby z kostek LEGO a nevěřili byste, jaké kousky dokážou vytvořit. Najdete je v galerii pod článkem.

Do každoroční akce LEGO Build To Give se dá jednoduše zapojit. Stačí postavit libovolnou ozdobu ve tvaru srdce, vyfotit ji a s hastagem #BuildToGive sdílet na sociálních sítích. Každé vyrobené srdíčko je pro dobrou věc. Dostane za něj stavebnici jedno dítě, které by si jinak nemohlo hrát.

Skládání srdíček z kostek LEGO v Galerii Harfa

Letos se poprvé do charitativního projektu zapojil i můj syn. Jako milovník kostiček LEGO nemohl chybět o víkendu v Galerii Harfa v Praze, kde se stavěla srdíčka live a zavěšovala na stromek. K dispozici byly tři velké nádoby plné kostiček různých velikostí, tvarů a barev. Fantazii se meze nekladou a počet kostek, které dítě použije je čistě na něm. Když stavíte srdcem, může být srdce cokoliv, říká organizátor akce.

A věřte, že si Sebastian nenechal radit (i když představu jsem nějakou měla, jak jinak). Po svém si vybíral kostičky a prohrabával s trpělivostí hromadu stavebnice. Výsledek mě překvapil, motiv české trikolory zakomponovaný do hranatého srdce v sobě nese nejen lásku a nápaditost, ale i lásku k naší zemi.

Pomoc dětem za každé postavené srdce z kostek LEGO

Srdíčko jsme zavěsili na stromek, který už zdobily výrobky dalších dětí. Můj malý stavitel si kromě super zážitku odnesl i malý dárek. Na Harfě se bude stavět i tento víkend 9. - 10. prosince od 10 do 18 hodin.

Projekt LEGO BuildToGive obdaroval už celkem 6,5 milionu dětí po celém světě stavebnicemi LEGO. Dětem, které to nejvíc potřebují můžete udělat radost i vy. Postavte srdce a sdílejte radost s hastagem #BuildToGive.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články