Velký návrat výrazných límců. Povýší na prudce módní kousky nejen halenky a šaty, ale i svetry a trička

Výrazný límec je trendem sezóny 2024: Tradičně zdobí blůzy, trička a košile, nosí se i na šatech či svetřících
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Vintage halenka s výrazným límcem a peplum volánem. (Glamorous, 599 Kč)Růžová blůza s madeirou, Pulz, 1 970 KčHladká blůza s tvarovaným límcem, Touché Privé, 950 KčHalenka s oblým límečkem a volánovým lemováním, JDY, 1 040 Kč+ 26 fotek+ 27 fotek

Patříte mezi fanoušky nestárnoucího stylu košil, blůzek nebo milovaných polo triček s límečky? Tak to si jarní trendy užijete do sytosti. Nadcházející módní sezóna hlásí návrat výrazných límců, které nešetří vedle impozantních tvarů ani výšivkami, štrasem nebo nezanedbatelným lemováním. A pozor, nosí se i na šatech nebo kardiganech!

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 03. 02. 2024 09:00

Odhoďte mašle a vázačky, přesněji řečeno, od límce je přesuňte výš a ozdobte jimi pro změnu trendy účes. Oblast krku a dekoltu bude nyní patřit propracovanější krejčovině. Na scénu se vrací límce a límečky všeho druhu. Náznaky retro stylu hlásal už nenápadný návrat polo triček a žerzejových topů s krátkou propínací lištou. Jaro ale přinese i další modelované ozdoby u krku, které nejen díky velikosti nikdo nepřehlédne. A nemusí zdobit jen blůzky či košile.

Kouzlo jednoduchých barevných variant

Nic nezkazíte obvyklou černobílou variantou. Ta si uzurpuje právo kombinovat hned dva kousky v jednom. Límeček tak může být součástí svetru či šatů. Stejný efekt ale jednoduše vytvoříte i vrstvením vhodných kousků přes sebe. A výsledek? Zkrátka geniální. Slušivý, mladistvě šik, a přitom hravě nápadný.

Své místo by si ale ve vašem šatníku měla pro příští měsíce vydobýt i blůza s neobvyklým dekoltem, rozhalenkou a límcem, které jen tak někdo nepřehlédne. Výšivky, štras, cvočky i kombinace barev, to vše je na místě, a připraveno se stylově včlenit do aktuálních módních variant všeho druhu.

Staronový objev: Polo tričko s límečkem

Na scéně už od podzimu očekáváme a vídáme také sportovně naladěné polo tričko. Jeho okázalejší varianty ale sahají po netradičních úpletech, retro vlna vanoucí “ze sedmdesátek” opět přináší stylové kousky z jemné textilie, žerzeje i jiných, často třpytem nebo nápadnějším vzorem vybavených pletenin.

Límečky evokují vintage nebo retro styl

Celá plejáda střihů a tvarů triček, halenek a blůz, svetrů či šatů vybavených výraznými límci a jinými detaily průkrčníků i sedel jasně evokuje oblibu vintage a retra napříč módními styly. Není tak problém zakomponovat znovu oblíbený detail do jakéhokoli šatníku. A stranou nestojí ani ty sportovní a nevyhraněné. I s nimi retro prvky límečků všeho druhu také dovedou řádně stylově zamávat.

Na výběr trendy kousků s límečky můžete nahlédnout do naší fotogalerie.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články