Vražda ze žárlivosti: Sherri Rasmussen zastřelila policistka, expartnerka jejího muže. Pravda vyšla najevo až po 23 letech

Vražda ze žárlivosti: Sherri Rasmussen zastřelila policistka, expartnerka jejího muže. Pravda vyšla najevo až po 23 letech
Zdroj: Pixabay

Vrahem devětadvacetileté Sherri Rasmussen nebyl psychopatický vrah, ale příslušnice losangeleského policejního oddělení Stephanie Lazarus. Důvodem byla žárlivost a muž jménem John Ruetten. Proč k tomu došlo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 27. 06. 2024 11:00

Vražda Sherri Rasmussen není tragická jen v tom, že ukazuje, kam až může zajít člověk s neopětovanými city, ale také odhaluje neseriózní jednání policistů, kteří, pokud jde o jednoho z nich, jsou schopni schválně zdržovat a sabotovat vyšetřování.

Krátká, ale osudová milostná aférka

John Ruetten a Stephanie Lazarus se poznali na Kalifornské univerzitě, kde oba v roce 1982 promovali. John jako strojní inženýr, Stephanie jako politoložka. Oba dva je spojovala láska ke sportu a aktivnímu způsobu života. Jejich vztah byl ale značně neformální. Byli spolu i "nebyli". Rozhodně o tom nikomu neřekli. Není tak divu, že Johnovi nepřišlo nikterak divné, když začal flirtovat s Sherri, jenž byla tehdy vedoucí ošetřovatelek ve středisku Glendale Adventist Medical Center.

V tomto případě se nic netajilo a mohlo se zařídit stěhování do společného bytu ve Van Nuys. Když se to ale dozvěděla Stephanie, přijala to špatně. Nebude třetí kolo v jejich vztahu. A taky se ho nehodlala jen tak vzdát.

Vražda Sherri Rasmussen

Ruetten si nemohl vybrat lepší den na rozchod, než své narozeniny, které pro něho Lazarus uspořádala. O tom, že dostala kopačky, informovala policistka ihned jeho matku. V dopise si postěžovala, že ho sice miluje, ale jeho chování už nezvládá. Nikdy také nepochopí jeho rozhodnutí. Od té doby ho začala doslova pronásledovat a vyhledávat neustálý kontakt. Sherri se to samozřejmě nelíbilo, ale Ruetten ji přesvědčoval, že se nic neděje.

Mýlil se. Jednoho dne si to Lazarus nakráčela přímo do Sherriiny kanceláře a řekla jí:"Když nemůžu mít Johna já, tak nikdo." Přesto v roce 1985 došlo ke svatbě. Následovaly tři měsíce blaženosti. Dne 24. února 1986 se Sherri rozhodla vzít si volno a zůstat doma. Když ji o pár hodin později chtěl zavolat manžel, nikdo to nebral. Možná šla nakonec do práce, zavolal tak i tam. Nic. Pak znovu domů a zase nic. To už se začal bát. A měl proč. V domě byl vedle alarmu krvavý otisk ruky. Na zemi se válelo plno střepů. Našel ji ležet v obývacím pokoji. Někdo ji třikrát střelil.

Zpackané vloupání, nebo chladnokrevná vražda?

Policie se ihned přiklonila k vloupání. Sousedé, ač slyšeli křik a zvuky zápasu, na tísňovou linku nezavolali. Sherri musela zřejmě "vyrušit lupiče při krádeži elektroniky". Jakmile byl její manžel vyloučen z okruhu podezřelých, odstěhoval se.

S takovým závěrem vyšetřování se ale nehodlal smířit Sherriin otec. Několik let se snažil o znovuotevření případu, k čemuž došlo až po zavedení testů DNA. V roce 2004 našla kriminalistka Jennifer Francis vatovou tyčinku s DNA. Na ruce Sherri se totiž našel kousanec. Nikam se to ale neposunulo. Až v roce 2009 našli detektivové v původních poznámkách jméno Lazarus. Pak už jenom stačilo porovnat DNA ze šálku policistky s DNA z vatové tyčinky a výsledek, či přesněji shoda byla na světě. Žárlivá policistka byla odsouzena na 27 let až doživotí. Všechny žádosti o odvolání byly zamítnuty.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Murder of Sherri Rasmussen
Allthatsinteresting.com: How Sherri Rasmussen's Murder Went Unsolved For Decades - Until An Lapd Detective Was Convicted

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články