Šokující vražda Colleen Ritzer: Milou a obětavou učitelku zneuctil a zavraždil její 14letý žák

Šokující vražda Colleen Ritzer: Milou a obětavou učitelku zneuctil a zavraždil její 14letý žák
Zdroj: Unsplash

Tělo mladé učitelky matematiky bylo nalezeno v časných ranních hodinách 23. října 2013 v Massachusetts za školou Danvers High School. Někdo ji znásilnil, podřízl hrdlo a vedle ní položil vzkaz: "Všechny vás nenávidím!"

Kamil Šivák
Kamil Šivák 19. 04. 2024 16:00

Ritzer byla oblíbenou kantorkou, nikdo tak nechápal, kdo by jí chtěl ublížit. Pak se ale dozvěděli, že byl svědky spatřen její čtrnáctiletý žák Philip Chism jak odchází se zakrvácenýma rukama z místa činu. Jednotlivé dílky skládačky tak začaly do sebe zapadat.

Život Colleen Ritzer

Colleen Ritzer vždy snila o tom, že se stane učitelkou. A jelikož vynikala v matematice, její odbornost byla již předem daná. V roce 2011 promovala s vyznamenáním. Zaměření měla na sekundární vzdělávání, čili na druhý stupeň základní školy. Její první třídou se stali osmáci na Danvers High School. Její kolegyně Charlotte Dzerkacz později zavzpomínala, že po pouhých pár týdnech věděla, že je Colleen na pravém místě. Věnovala se každému žáku zvlášť a trávila spoustu hodin po škole přemýšlením nad tím, co by mohla ve své výuce zlepšit.

Jako pomůcku k učivu používala i sociální sítě. Jednou tak zveřejnila následující status: "Je před námi celý týden. To znamená spoustu matematické zábavy." Na twitterovém účtu se zase popsala jako učitelka matematiky, která je až příliš nadšená z témat, jenž vyučuje. Když tak byla zavražděna pouhé dva měsíce po začátku jejího druhého školního roku, byli všichni v šoku.

Vražda Colleen Ritzer

V úterý 22. října 2013 požádala Colleen Philipa Chisma, aby zůstal po škole na nutné doučování. Než začali, zeptala se ho, proč přešel na jejich školu. To ho viditelně rozrušilo. Svědkem toho byl další student, který také potřeboval doučit látku. Učitelka rychle změnila téma. Svou otázkou si ale zřejmě podepsala ortel smrti.

Když před třetí hodinou odpoledne opustila třídu, aby si zašla na toaletu, Chism ji o minutu později následoval. Dle bezpečnostních kamer si přetáhl kapuci přes hlavu a vstoupil na dámské toalety. O šest minut později tam vešla jedna studentka. Když koutkem oka zahlédla obnažené pozadí, napadlo ji, že se tam někdo převléká. Raději tak odešla.

Sotva se za ní zavřely dveře, vyšel ven Chism. V ruce držel Colleeniny kalhoty. Pak se ještě jednou vrátil na toalety s popelnicí na kolečkách, se kterou poté budovu školy také opustil. Když se večer nevrátil domů, jeho matka kontaktovala policii. Strážník ho našel krátce po půlnoci. Šel po dálnici. Policista u něho našel zakrvácenou řezačku na karton, kreditní kartu učitelky a její spodní prádlo. Na dotaz, čí je ta krev, hoch odpověděl: "Té dívky". Její tělo bylo nalezeno o pár hodin později nedaleko školy. Byla od pasu dolů nahá a naaranžována do vyzývavé sexuální polohy. Opodál byl chlapcův batoh a školní průkaz.

Proces s Philipem Chismem

Bylo nad slunce jasnější, kdo byl její vrah. Kvůli brutalitě zločinu se soudci rozhodli Philipa považovat za dospělého. Dle patologa byla žena ještě naživu, když ji strkal do popelnice. V lese ji znovu zneuctil větví a pak podřízl hrdlo. Jeho právní zástupkyně tvrdila, že v době vraždy trpěl bludy a slyšel hlasy. Porota tomu ale neuvěřila. Dle jejího verdiktu si byl dobře vědom toho, co dělá. Odsoudili ho na doživotí s možností propuštění na podmínku po čtyřiceti letech.

Zdroje informací:
Allthatsinteresting.com: Colleen Ritzer, The Math Teacher Who Was Killed After School By Her Ninth-Grade Student
Nbcnews.com: Teen suspect in murder of teacher Colleen Ritzer left hate note, documents say

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články