Brooke Preston: Její vrah se vymlouval na náměsíčnost. Dostal doživotí, nevěřili mu, že mohl ve spánku zasadit 25 bodných ran

Brooke Preston: Její vrah se vymlouval na náměsíčnost. Dostal doživotí, nevěřili mu, že mohl ve spánku zasadit 25 bodných ran
Zdroj: Unsplash

Když se ráno 25. března roku 2015 Brooke Preston vrátila na skok do domu na Floridě, který sdílela se svým kamarádem z dětství, Randym Hermanem, netušila, že se již nikdy nebude moci přestěhovat do Buffala v New Yorku za svým přítelem, jak měla v plánu. Randy jí totiž nečekaně zasadil pětadvacet bodných ran.

Kamil Šivák
Kamil Šivák02. 10. 2023 11:00

Po svém činu se prakticky ihned přihlásil na policii, kde se ke všemu ochotně přiznal. Později ale vyšel ven se šokujícím prohlášením. V době vraždy měl být náměsíčný a nic si z toho nepamatuje.

Před vraždou

Brooke Chantel Preston vyrostla v Pensylvánii. Její přátelé ji popisovali jako krásnou a vtipnou osobu, kterou si každý ihned oblíbil. V nekrologu byla uvedena jako "koláček a malá princezna". Zbožňovala totiž vše, co se třpytilo. Nechala si také udělat tetování s nápisem "nebe je můj limit".

Po střední škole se přestěhovala do West Palm Beach, kde sdílela domácnost se svou sestrou a navštěvovala State College Of Florida. Na Floridu se rovněž přistěhoval i Randy, který obě sestry znal. Jelikož to měla blíž do školy, brzy se k němu nastěhovala. Po úspěšné promoci se chystala začít žít se svým přítelem. Ještě předtím ale vyjádřila obavy o Randyho chování. Měla z něho mít nepříjemné pocity.

Randy Herman se přiznává k vraždě

Randy Herman se k vraždě své dlouholeté kamarádky přiznal policistům s pláčem. Když strážníci dorazili na místo, našli ho pokrytého krví. Tělo Brooke bylo pod přikrývkou. Zatkli ho na místě. Bodné rány na jejím těle hovořily za vše. Prý jí ráno psal sms, aby si u něho vyzvedla přítelovu košili, kterou jí také dal. Pak měl jít údajně spát.

Že ji zabil, zjistil, až když se tyčil nad jejím zakrváceným tělem. Ihned zavolal na linku 911 a přiznal se k činu. Ale jen proto, že byl v domě sám. Musel to tak udělat on, i když o tom nic nevěděl. A takto ho bránili u soudu i jeho právníci. Byl údajně náměsíčný. Taková obhajoba vyvolala mediální šílenství, které bylo také podpořeno tím, že vraždil i jeho otec, a to v roce 2015. Obětí se stala jeho přítelkyně. Před zatčením si ale sám vzal život.

Odborníci zase tvrdili, že šlo o sexuálně motivovaný čin. Herman se měl den předtím schovat nahý v Brookeině skříni. Byl namol. A to zřejmě jeho chování donutilo Brooke odejít na noc raději ke svému příteli. Nikdy se ale nenašel důkaz toho, že by ti dva spolu v minulosti něco měli.

Porota mu neuvěřila

Ač se jeho obhajoba snažila sebevíc, neuspěla. Porota mu jednoduše nevěřila, že byl v jednu chvíli, kdy Brooke bodal, v hlubokém spánku, a o pár minut později, kdy volal na linku 911, již zcela při smyslech. Jak řekl žalobce, když někoho bodnete tolikrát jako Randy Herman, nemůžete při tom spát.

Vrah si tak v současnosti odpykává ​doživotní trest v nápravném zařízení Hardee v Bowling Green na Floridě.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Dead Asleep
Allthatsinteresting.com: The Shocking Case Of Brooke Preston, The Young Woman Murdered By Her 'Sleepwalking" Roommate

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články