Šílený vrah z historie: Pedro Lopez zabíjel, kudy chodil, až povodeň odhalila hromadný hrob desítek mladých dívek

Ekvádor
Zdroj: Pixabay

Na konci sedmdesátých let se začaly v Peru ztrácet mladé dívky. Zpočátku tomu nikdo nevěnoval pozornost, protože oběti pocházely buď z chudinských čtvrtí, anebo domorodých kmenů. Jednoho dne si ale muž jménem Pedro Lopez nedával pozor a jeho pokusu o únos devítileté holčičky přihlíželo hned několik svědků. To ignorovat již nebylo možné.

Kamil Šivák
Kamil Šivák15. 09. 2023 11:00

Členové kmene, z něhož dívka pocházela, ho ale nepředali zástupcům zákona. Sami ho zbili, svlékli a začali zaživa pohřbívat, aby zemřel pomalou a mučivou smrtí. Život mu nakonec zachránila jedna americká misionářka, která je přesvědčila, aby ho místo toho předali policii. A to byla katastrofální chyba...

Bouřlivý život Pedra Lopeze

Pedro Lopez se narodil 8. října 1948 v kolumbijské Santa Isabel. Otce nikdy nepoznal, zemřel ještě předtím, než přišel na svět. Jakožto člen pravicové strany, zahynul v desetileté občanské válce mezi konzervativci a liberály. A možná právě bez jeho vlivu byl Pedro, sedmé dítě ze třinácti, nejdříve hodný kluk, který snil o tom, že se stane učitelem. Pak se k němu ale začala násilně chovat jeho vlastní matka, která si na něm zřejmě vylévala zlost, pramenící ze zneužívání, kterého se na ní dopouštěli i její klienti.

V osmi letech tak Pedro odešel z domova. Proč? Buď se tak rozhodl sám, nebo proto, že ho matka načapala, jak se nevhodně mazlí se svou sestrou. Ať tak či onak, zamířil do Bogoty, kde pobýval mezi ostatními malými bezdomovci. Zanedlouho vstoupil do gangu a zapletl se s drogami. Tehdy mu jeden muž nabídl u sebe nocleh. Pak ho sexuálně napadl. O dva roky později narazil na vskutku dobrý pár, který ho u sebe nechal bydlet a poslal ho do školy pro sirotky. Tam ho zase začal pro změnu obtěžovat učitel. A právě tehdy se Pedro rozhodl za všechna příkoří pomstít. Začal v roce 1969. Podřízl hrdla vězňům, kteří ho sexuálně napadli.

Toužil po krvi

Vraždy ve vězení v Pedrovi probudily touhu po krvi. Po propuštění z vězení v roce 1978 odcestoval do Peru, kde začal unášet a zabíjet mladé dívky. Měl zájem hlavně o ty, co vypadaly "nevinně". Lákal je na různé dárky. V úkrytu se s nimi nejdříve mazlil, pak je za východu slunce znásilnil a uškrtil. Sluneční paprsky ho z nějakého důvodu vzrušovaly.

"Miloval", když jim v očích vyhasíná život. Před pohřbením jejích těla ještě zohavil. Nikdy neunesl dívku bílé pleti Jejich rodiče prý byli příliš ostražití. Během tohoto období měl v Peru, dle jeho vlastních slov, zavraždit sto dívek. Pak ho chytli domorodci, jak jsme se již dozvěděli z textu výše. Ti ho pohřbili až po hlavu do písku a nalili na něho sirup, aby ho postupně okousali mravenci. Tehdy ho zachránila americká misionářka, která v tomto kmenu šířila boží slovo. Prý ho měla nakonec sama odvézt na policii, jenomže k tomu nikdy nedošlo. Druhá verze praví, že utekl během cesty na stanici.

Bez těla není zločin

Pedro po útěku vraždil dál. Jelikož se ale nikdy nenašlo tělo, policisté přisuzovali zmizení dívek buď obchodu s bílým masem, nebo klasickým útěkům z domova. Jejich názor změnila až blesková povodeň v roce 1979, která se prohnala Ambatem v Ekvádoru a vyplavila na povrch čtyři dívčí těla.

Se svědectvím místních, kteří Lopeze viděli odvádět další dívku, si konečně dali vyšetřovatelé dvě a dvě dohromady a zatkli ho. Do cely mu pak nasadili policistu vydávajícího se za spoluvězně, jenž z něho vymámil přiznání. Vrah nakonec zavedl kriminalisty k hromadnému hrobu, který ukrýval celkem 53 těl. O pár měsíců později ale tvrdil, že zabil celkem 300 dívek.

Soud ho nakonec odsoudil za 110 vražd a napařil mu nejvyšší možný trest, jaký byl v roce 1980 v Ekvádoru možný, a to 16 let odnětí svobody. Pustili ho o dva roky dříve za dobré chování. Odtud putoval do Kolumbie, kde měl být zastřelen, soudce ho ale označil za šíleného a poslal do blázince. V roce 1998 ho ale propustili, prý je již normální. Od té doby se o něm nic neví. Interpol, v souvislosti s objevením nové mrtvoly, vydal na něho zatykač, najít se ho ale dodnes nepodařilo.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Pedro Lopez
Allthatsinteresting.com: Why Pedro Lopez Might Be The Worst Serial Killer You've Never Heard Of

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články