Herec Tomáš Krejčíř nám ukázal, jak žije svůj sen na statku se stovkou zvířat

Tomáš Krejčíř
Zdroj: Lifee/Veronika Nováková
Tomáš Krejčíř pozval štáb talk show Na kafeečko na svůj statek.Tomáš Krejčíř ukázal Milušce Bittnerové svůj život z úplně jiné perspektivy.Tomáš Krejčíř žije na statku s více než stovkou zvířat.Tomáš Krejčíř způsobil to, že natáčení talk show Na kafeečko bylo pro tentokrát dobrodružnější než obvykle.+ 22 fotek+ 23 fotek

Herec a moderátor Tomáš Krejčíř (53), hvězda seriálu Rodinná pouta, se věnuje farmaření v bývalém mlýnu za Prahou, kam také v minulosti pozval Milušku Bittnerovou s talkshow Na kafeečko. V aktuálním rozhovoru pro magazín Lifee.cz nám ukázal, jak se proměnila jeho velká zahrada, kolik druhů rajčat a salátů zde pěstuje, nebo jak se daří zachráněnému jehněti Berymu. Proč jeho manželka nevychází dobře s myslivci?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 10. 07. 2024 09:00

Herec a moderátor Tomáš Krejčíř (53) žije čtvrtým rokem na velké farmě, kterou za Prahou vybudoval v historické budově původního mlýna. Ze zahrady je hotový zeleninový ráj, podobně jako v případě cukráře Josefa Maršálka. "Na zahradě jsme udělali spoustu nových záhonů, měli jsme letos velkou záplavu jahod. Je tam všechno, na co si vzpomenete – kedlubny, lilky, melouny, dýně, rajčata, okurky, papriky," vyjmenovává šikovný umělec, ze kterého se stal farmář na plný úvazek.

Doporučené video: Tomáš Krejčíř pozval Milušku Bittnerovou na svůj statek

Tomáš Krejčíř pěstuje 18 druhů rajčat

Velký pozemek si žádá hodně péče a Krejčíř si pochvaluje, jak velkou oporu našel ve své manželce, lékařce Petře. "Letos máme asi 18 druhů rajčat, manželka si je dokonce pěstuje ze semínek. Třeba havajská rajčata se těžko kupují – jsou to divoká malinká rajčátka, která jsou hrozně sladká a dobrá," vysvětluje herec, kterého si svého času fanynky zamilovaly díky seriálu Rodinná pouta. "Rajčata nám teď vládnou. Sklízíme také mrkev a saláty. Máme asi osm druhů salátů."

Chybí nám dva hektary pastvin

Během návštěvy u Tomáše Krejčíře nás zaujal například příběh jehněte Beryho, kterého s manželkou zachránili před jistou smrtí během porodu. Těší se dobrému zdraví a pěkných pár centimetrů vytáhl. "Berymu je skvěle, všechno to zvládnul, už je velký a v ložnici s námi nespí. Kamarádí se teď s Maruškou, mají svoji ohrádku hned u našeho domu, takže jsme s nimi pořád v kontaktu," vypráví dojatě bývalá televizní hvězda.

Zvířat bylo na statku v době naší návštěvy sto, ale jejich počet se stále rozšiřuje. "Nově jsme koupili další koně, přijela kobylka Elis a rozšiřujeme pastviny. Řešíme nedostatek pastvin, potřebovali bychom ještě alespoň hektar nebo dva. Ale to je běh na dlouhou trať," postěžoval si Tomáš Krejčíř.

Moje žena špatně snáší myslivce

Bývalý mlýn se nachází prakticky na samotě, což umělci vyhovuje. "Máme pět a půl hektaru a nejbližším sousedem je vesnice. Sousedi jsou fajn, máme s nimi dobré vztahy. Spíš moje žena špatně snáší, když myslivci střílejí na hrázi kachny. To na ně vybíhá a občas jim něco řekne," odhalil Tomáš Krejčíř v talkshow Na kafeečko možné konflikty, které na jinak poklidné usedlosti čas od času nastanou. "My totiž zvířata bereme jako naše kamarády. Když tady s těmi zvířaty jste, včetně těch divokých, tak se vás nebojí, pokud jim neubližujete. Velmi často jsme k nim na dotek."

Mimo farmaření stále žije Tomáš Krejčíř uměleckým životem. "Máme dvě divadelní představení, Všechno je dovoleno a Na správné adrese – stále to hrajeme, velmi rádi. Divadlo je pro mě skutečná terapie, tam si odpočinu."

Na fotografie z návštěvy statku herce a moderátora Tomáše Krejčíře se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články