Tomáš Krejčíř a jeho těhotná oslice: Každé dvě hodiny k ní vstáváme, když to bude kluk, půjde do světa

Herec Tomáš Krejčíř se svými oslíky - těhotnou Džandou a čerstvě kastrovaným Titem.Titus je otcem hříběte, které Džanda co nevidět přivede na svět.Těhotná Džanda dává moderátoru Tomáši Krejčířovi pořádně zabrat.Moderátor Tomáš Krejčíř má dvojici oslů až z daleké Itálie.+ 9 fotek+ 10 fotek

Moderátor a herecTomáš Krejčíř (52), někdejší hvězda seriálu Rodinná pouta, se třetím rokem věnuje farmaření v bývalém mlýnu za Prahou. Magazínu Lifee.cz teď na své farmě představil dvojici oslů, Džandu a Tita, přičemž oslice Džanda se chystá každým dnem rodit. Jak se Krejčíř s manželkou připravuje na porod hříběte? A které exotické zvíře by si přály mít na farmě jeho děti?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 25. 11. 2023 08:00

Moderátor a herec Tomáš Krejčíř (52) toho poslední dobou v noci moc nenaspí, protože s manželkou Petrou každým dnem očekává porod své oslice Džandy. Směny mají spravedlivě rozdané a dohlížejí, zda se hříbě už nechystá na svět. "Vstávám ve dvanáct, v jednu a ve tři. Moje žena ve dvě, ve čtyři a zaměstnankyně Klára má pátou a šestou. Máme budíka a koukáme na kameru, jestli oslice rodí," popisuje Tomáš svá aktuální noční dobrodružství v talk show Na kafeečko.

"Včerejší noc měla manželka pocit, že Džanda rodí. Kouká na kameru třeba čtyři hodiny jako na film," dodává bývalý seriálový idol, který se stal před třemi lety farmářem. "Do toho máme beránka Beryho, který je flaškáč a nepije. Není to úplně sexy a nejsem z toho vstávání happy. Trošku mi to vadí," přiznává.

Tomáš Krejčíř má těhotnou oslici

Tomáši, představte nám vaše oslíky. Jak se jmenují?
Je to Titus, kluk a tatínek miminka, které má v břiše Džanda. Džanda a Titus jsou římští osli, a proto mají také italská jména. Mají také papíry, jsou dovezení z Itálie. Titovi bude pět let a Džanda je starší, byť stále mladá holka – má jedenáct.

Džanda bude co nevidět rodit. Kolik hříbat to bude?
Věříme, že to bude jen jedno hříbě. Držíme hlídky nonstop už asi čtyři dny. Osli většinou rodí nad ránem, takže si dáváme služby. Jsme tady tři – moje žena, já a jedna naše holka ke koním. Služby si rozhazujeme od jedné hodiny v noci až do šesti do rána. Na každého tak vyjdou dvě hodiny, kdy se musí koukat na kameru. Poznáte, jestli se osel už chystá rodit.

Necháte si potom hříbátko?
Necháme, ale když to bude kluk, časem asi půjde do světa. Když to bude holka, tak si ji tady necháme.

Titus prý nedávno prodělal operaci.
Proběhla taková pro muže bolestná věc, museli jsme ho nechat vykastrovat. Většina koní a oslů se kastruje, protože život většiny hřebců je smutný a asketický. Nemohou být ve stádu s kobylami. Máme tři koně, dva valášky a kobylku pohromadě. Titus tedy bude moci být s Džandou, až porodí. Je to prostě pro něj lepší život. Kdybychom ho nekastrovali, byl by pořád o samotě. Snad to časem ocení.

Mají oslíci také nějaké praktické využití? Dá se na nich například jezdit?
Asi bychom na nich už neměli jezdit, ale teď se je chystáme obsedlávat. Když zvíře vykastrujete, je s ním mnohem lepší manipulace, takže plánujeme, že na Titovi budou jezdit děti, možná i moje žena, která váží 40 kilo i s postelí. Osli jsou vděčný dopravní prostředek na různé náklady. Po celé zeměkouli, tam kde není snadno dostupná asfaltová cesta, tam osli všechno unesou. Tahají na nich spoustu věcí a v tomto ohledu je osel velmi praktické zvíře.

Děti by si přály ještě žirafy

Kolik času vám na statku zabere péče o zvířata?
Všední den je pro mě v klidu, protože tady máme zaměstnance a není všechno na nás. To je normální režim, během kterého také rozvážíme děti do školy. Potom mám různé pracovní povinnosti v Praze. O víkendu je to všechno jenom na nás, takže to jsou takové plnotučné dny. Ráno se vstane, vyčistí se stáje, nakrmí se zvířata. Když se dělá úplně všechno, zabere to celé dopoledne, než obstaráte všechna zvířata. No a potom děláte, co je potřeba – podle sezony. Zalévá se, pleje se, sklízí se, sází se. V zimě se dělají věci, které se nestíhají v létě, například různé servisní nebo natírací práce.

Je nějaké zvíře, které byste mít na farmě nechtěl?
Emu bych se nebál, do pštrosa bych asi nešel, ale chápu, že to někdo má rád. My zde máme klasiku, venkovská zvířata. Osel také pochází z Afriky nebo Asie, také to není úplně evropské zvíře, ale u nás už zdomácnělo. Máme tedy spíše normální zvířata. Děti chtějí žirafy, ale to my se ženou asi ne. Zůstaneme u toho, co máme.

Související články

Další články