Šéfkuchař Jan Punčochář doma není jediný zdatný v kuchyni: Děti milují vaření, ze syna roste moje kopie

Šéfkuchař Jan Punčochář má s manželkou Veronikou dceru Rozárku a syna Matěje.Takto si s manželkou užili svatební cestu.Rodina se společně zúčastnila natáčení pořadu Souboj na talíři. Dcera Rozárka je velkou milovnicí jídla, stejně jako zbytek rodiny.+ 6 fotek+ 7 fotek

Šéfkuchař Jan Punčochář (43), známý porotce z televizní show MasterChef, se stal jedním z ambasadorů nového projektu ExtraKurzy. Vařit se zde pod jeho vedením může naučit každý, a to z pohodlí vlastní kuchyně. V rozhovoru pro Lifee.cz šéfkuchař říká, že kulinární dovednosti podědil také jeho syn Matěj, který jako by mu z oka vypadl.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 28. října 2022

Oblíbený televizní šéfkuchař je pyšným tátou dvou dětí, osmileté Rozárky a desetiletého Matěje. Jak moc jsou mu jeho děti podobné, se můžete podívat v naší fotogalerii„Vzhledem k tomu, že syn miluje vaření, tak to vypadá, že ano, že mi roste kopie,“ přitakává Jan Punčochář v našem rozhovoru.

Dětem doma vysvětluje důležité základy správného vaření, ovšem v běžném denním provozu se vařečky chytá jeho žena Veronika„Jsem pryč skoro pořád. Moje žena vaří a vaří skvěle. Jsem na ni pyšný, protože je to výborné,“ libuje si Jan.

Jan Punčochář bude učit vařit online

Co mohou lidé od vašich online kurzů očekávat?
Že se tam naučí, jak skvěle vařit.

Na tiskové konferenci zaznělo, že vaší devizou bude sváteční menu.
Můj první kurz se skutečně jmenuje sváteční menu, ale potom se zaměřím hlavně na českou kuchyni a na klasické věci, které se budou připravovat trošku jinak, zajímavěji, aby to lidi bavilo a mohli se před návštěvou nebo před rodinou předvést.

Takže si lidé budou moci vyzkoušet českou kuchyni s moderním twistem, jak to vídáme například v soutěži MasterChef?
Jistě. Já si myslím, že poctivá česká kuchyně se dá udělat mnohem odlehčeněji, moderněji a je do ní možné přidat trošku jiné chutě, než všichni známe z dětství.

Šéfkuchař Marek Raditsch: Co u něj jedla Katy Perry s Orlandem Bloomem a čím šokovala Kim Kardashian?
Mohlo by Vás zajímat:

Šéfkuchař Marek Raditsch: Co u něj jedla Katy Perry s Orlandem Bloomem a čím šokovala Kim Kardashian?

Kurzy budou probíhat online. To je vcelku zásadní změna oproti tomu, když jídlo můžeme cítit, sáhnout si na něj a přivonět k němu. Určitě má ale online prostředí také své výhody.
Samozřejmě. Máte možnost jídlo připravit v teple domova, nakoupit si všechny suroviny a pěkně se k tomu vrátit. Když jste na kuchařském kurzu ve studiu, je tam mnohem silnější a rychlejší tempo, a proto ne vždy všechno stíháte. Tady máte tu výhodu, že se můžete k jakékoli pasáži vrátit nebo si to pustit několikrát.

Existuje nějaký kurz, na který byste se sám rád přihlásil?
Určitě bych se rád přihlásil na asijskou kuchyni. Myslím, že ta je v současnosti hodně moderní a každému chutná, protože většinou je to jídlo křupavé a smažené, sladké a kyselé. Je tam hodně pestrých chutí.

Jaký je podle vás základ, který by každá česká hospodyňka měla v kuchyni ovládat?
Měla by umět dobrý vývar, omáčku, správně vybrat maso a dobře připravit zeleninu, nerozvařit ji.

Milovník dobrého jídla Lukáš Hejlík: Syn Vojta je jablko, které padlo hodně daleko od stromu
Mohlo by Vás zajímat:

Milovník dobrého jídla Lukáš Hejlík: Syn Vojta je jablko, které padlo hodně daleko od stromu

Jan Punčochář o apetitu svých dětí

Děláte podobné kurzy vaření také doma pro svoji rodinu?
Mohou se koukat, když vařím, to je jasné, ale oni mi také rádi pomáhají. Vyloženě kuchařské kurzy doma nepořádám, ale když syn nebo dcera vaří, tak jim asistuji a říkám jim, jak to mají dělat. Takže prakticky asi ano.

Mají rádi, když jim poradíte?
Milují to. Milují vaření, takže je to paráda.

Co u vás doma letí? Česká kuchyně, nebo exotika?
Převážně je to česká kuchyně. Ale třeba Róza miluje sushi, Matěj má zase rád krevety na česneku, s troškou chilli a petrželkou. Je to rozmanité. Myslím, že každý člověk by měl mít široký rozsah toho, co jí. Aby ho to bavilo, bylo to pestré a mohl se na to pokaždé těšit.

Často mají rodiče spíše opačný problém, že jejich děti nechtějí jíst. Těch vašich se to asi netýká. Čím to je?
Týkalo se to, ale teď už se to pomaličku zlepšuje. Je to asi tím, že chodíme často do restaurací a hodně doma vaříme, takže mohou ochutnat spoustu věcí. To je asi základ. Když ochutnají a chutná jim to, tak je to super. Když to ochutnají a nejedí to, tak je do toho nenutím, je to na nich. Ale děti by měly ochutnat co nejvíc věcí.

Šéfkuchař Marek Raditsch o valentýnském menu: Nesmí na něm chybět ryba, jež se loví jen tři měsíce v roce
Mohlo by Vás zajímat:

Šéfkuchař Marek Raditsch o valentýnském menu: Nesmí na něm chybět ryba, jež se loví jen tři měsíce v roce

Žena Jana Punčocháře v kuchyni kraluje

Když jste unavený, chopí se vařečky také vaše paní?
Samozřejmě, že moje paní vaří. Kdyby neuvařila, když nejsem doma, rodina by asi umřela hlady. Jsem pryč skoro pořád. Moje žena vaří a vaří skvěle. Jsem na ni pyšný, protože je to výborné.

Můžete vypíchnout nějaké jídlo, které dělá lépe než vy?
To nevím, teď mě nic nenapadne. Myslím, že spoustu věcí děláme stejně. Už jsme spolu nějaký pátek, takže vaříme dost podobně.

Nedávno jste se na sociální síti pochlubil fotografií svého syna a je vám nesmírně podobný. Je to tak, že vám doma roste malá kopie?
Vzhledem k tomu, že miluje vaření, tak to vypadá, že ano.

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články