Agáta (31): Čekaly jsme s kamarádkou děti spolu. Vyšlo to jinak, než jsme si představovaly

Příběhy o životě: Čekaly jsme s kamarádkou děti spolu. Vyšlo to jinak, než jsme si představovaly
Zdroj: Freepik

Bolest ze ztráty dítěte je ohromná. Je to jedna z nejhorších věcí, které mohou člověka v životě potkat. Agátina kamarádka si tímto zrovna prochází, a přitom mělo být všechno úplně jinak – obě měly být šťastné.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 04. 02. 2024 07:00

Mělo to být naše nejšťastnější období, tedy pro mě a moji nejlepší kamarádku Dianu (31). Před dvěma měsíci jsme totiž zjistily, že jsme těhotné. Brzy se z toho ale vyklubala noční můra a já jsem z toho neskutečně smutná.

S kamarádkou jsme otěhotněly ve stejnou dobu

Moc jsme se obě na prvního potomka těšily. Už jenom ten fakt, že nám to oběma vyšlo ve stejný moment, byl úžasný. Dianě jsem o svém těhotenství řekla asi týden potom, co mi vyšel pozitivní těhotenský test. Nesnesla bych před ní tajit takovou radostnou zprávu. O to víc jsem byla překvapená, když mi Diana pověděla, že je taky těhotná.

Byla jsem štěstím bez sebe. S Dianou děláme všechno spolu už od malička a teď nám stejně vyšla i další životní etapa. Naše děti budou vyrůstat spolu, myslela jsem si. Budou kamarádi jako my dvě. Budeme spolu chodit na procházky s kočárkem, budeme chodit na hřiště i do herniček. Nemohla jsem se dočkat, až tohle období nastane.

Kamarádka bohužel potratila

Nakonec všechno dopadlo jinak. Říká se, že až 20% těhotenství skončí v prvním trimestru. A přesně to byl Dianin případ. Na druhé návštěvě u gynekologa se zjistilo, že jde o zamlklé těhotenství. A moje nejlepší kamarádka o svůj zázrak přišla.

Bylo to pro ni strašné. Když mi to volala, brečela mi do telefonu a já neměla tušení, jak ji uklidnit. Samozřejmě jsem jí říkala, že přijdou další možnosti, a když se s manželem budou dál snažit, určitě se jim to znovu povede. Na Dianu ale nic nezabíralo. „Když já jsem chtěla být těhotná ve stejnou dobu jako ty. Představovala jsem si, jak si tím projdeme obě najednou,“ vzlykala mi do telefonu.

Nevím, jak kamarádce pomoci

Moje snahy o uklidnění nepomáhaly. Diana byla rozrušená. Už jsou to dva týdny a stále se z toho nevzpamatovala. O to horší pro ni musí být, že mně se v těhotenství daří. Nedokážu si ani představit, co musí kamarádka prožívat. Jak těžké to pro ni musí být.

Ráda bych jí nějak pomohla, ale chápu, že pro ni musí být těžké mě vidět s bříškem a že se se mnou nechce scházet. Nevím, jak celou situaci řešit.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články