Linda (25): Musela jsem před věřícími rodiči utajit, že čekám dítě. Těhotná nevěsta je pro ně ztělesněním hříchu

smutná
Zdroj: Freepik

Sex ještě před svatbou. V minulosti to bylo naprosté tabu, teď je to obrácené, spousta párů má děti, aniž by se vzali, a nikdo se nad tím nepozastavuje. Gitini rodiče jsou ale tradičně založení a nikdy by to nepřijali.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 09. 09. 2023 10:00

Na svatbu jsem se opravdu moc těšila. Svůj velký den jsem měla naplánovaný do posledního detailu a už od malička mi rodiče říkali, že to bude slavná událost. Nic ale nedopadlo podle plánu.

Plánovali jsme dokonalou svatbu v kostele

Když mě Vítek (25) v zimě požádal o ruku, okamžitě jsem věděla, že mu řeknu ano. Sice se známe jen něco málo přes rok, ale už teď jsem si jistá, že s ním chci strávit zbytek života. Jsme spřízněné duše, které nemůže nic rozdělit. Opravdu moc jsem se na svatbu těšila. Kostel, ve kterém nás oddají, mi byl jasný už od malička.

Doufala jsem, že svatba bude jedinečná a rodiče mi ve všem hodně pomáhali. Jsou věřící, a tak spousta věcí byla daná už předem. Tradice jsou pro ně důležité a některé věci jsou pro ně prostě nevhodné – jako například sex před svatbou.

Neplánovaně jsem otěhotněla

S Vítkem ale takoví nejsme, jsme normální mladí lidé, takže sex mezi námi samozřejmě proběhl. Akorát jsme to museli tajit před rodiči. Všechno nám nicméně zkomplikovalo moje těhotenství. 

Oba si moc přejeme velkou rodinu a na děti se těšíme, ale chtěli jsme s tím počkat až po svatbě. Nehody se ale stávají, a tak jsme se s mým těhotenstvím museli smířit. Pán nám dává do cesty překážky, abychom se s nimi vypořádali. Ale jedna věc mi byla jasná od začátku, moji rodiče se o těhotenství nesmí dozvědět.

Svatba jako z hororu

Svatba byla proto obrovskou zkoušku. Ke své smůle jsem měla hned od začátku velmi silné ranní nevolnosti, které se často vlekly až do odpoledne. Ve svatební den tomu nebylo jinak. Probudila jsem se a věděla, že bude zle. Ještě před obřadem jsem několikrát zvracela. 

„To je určitě z nervozity,“ řekla mi máma, já jí to odkývala a doufala, že nic nepozná. Obřad si skoro nepamatuji, protože jsem jen doufala, ať se nepozvracím. Oběd byl snad ještě horší, jídla jsem si jen ďobla a všechno nechala. Doufala jsem, že si toho rodiče nevšimnou a nedojdou jim souvislosti. Chvílemi to bylo opravdu na hraně.

Ovšem pravda je, že na to nakonec nikdo nepřišel. Já si každopádně svatbu vůbec neužila, jediná vzpomínka, kterou na ni mám, je, jak jsem se snažila nezvracet.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články