Gita (44): Dcera mi radostně oznámila, že je těhotná. Mám pro ni také jednu nečekanou novinku

Rodinné příběhy: Dcera mi radostně oznámila, že je těhotná. Mám pro ni také jednu nečekanou novinku
Zdroj: Freepik

Životní cesty jsou nevyzpytatelné. Nikdy nevíte, kam vás zavedou, jak složité bude nebo kdo vás bude doprovázet. Gitina současná životní situace je vcelku úsměvná. Během pár měsíců se zní stane jak babička, tak podruhé maminka.

Natálie Volfová
Natálie Volfová19. 11. 2023 07:00

Nikdy by mě nenapadlo, že budu řešit to, co zrovna zažívám. Kdyby mi to někdo řekl, považovala bych to za povedený vtip. Teď je to ale realita a nezbývá mi nic jiného než ji přijmout takovou, jaká je.

Dcera mi oznámila, že je těhotná

Před dvěma měsíci mi moje dcera Anežka (25) oznámila radostnou novinku. Bude z tebe babička. Jsem ve druhém měsíci,“ řekla mi. Moc jsem jí to přála, má úžasného přítele, který jí se vším pomáhá a je schopný pro ni snést modré z nebe. Nevadilo mi, že budu babička ve čtyřiceti, aspoň budu mít na vnouče sílu.

Anežku jsem měla velmi mladá, bylo mi osmnáct, dodělávala jsem střední školu a těhotenství rozhodně nebylo v plánu. Ale na potrat jsem jít prostě nemohla, a tak se narodila Anežka, byla to hodná holčička, kterou jsem od začátku milovala celým srdcem a jsem za ni neskutečně vděčná.

Partner mě přesvědčil, abychom si pořídili miminko

Její otec ale nikdy nespolupracoval a já na výchovu zůstala sama. Během Anežčina dospívání jsem potkala pár mužů, ale žádný s námi nechtěl ani neplánoval zůstat. Teprve Radek (42) ukázal, že mu na mně opravdu záleží. Potkala jsem ho před pěti lety a od té doby se náš vztah pomalu vyvíjel tím správným směrem. Společné bydlení, letní dovolené. Každý, kdo nás znal, nám říkal, jak nám to spolu sluší.

Samozřejmě došlo i na rozhovor o dětech. Já už žádné nechtěla, ale Radek by si vlastní přál. Nakonec jsem ustoupila a před dvěma lety jsme se začali snažit o miminko. Bylo mi jasné, že to nebude jednoduché, je nám oběma přes čtyřicet. A měla jsem pravdu.

Jsem podruhé těhotná

Byly to těžké dva roky a já už přestala doufat. Na dítě jsem prostě stará, tak zněla nepříjemná pravda. Před měsícem jsem ale zjistila, že jsem těhotná. Je to k nevíře, myslela jsem, že tyto dveře už mi zůstanou zavřené, ale nakonec jsem dostala ještě šanci.

Mám z toho trochu obavy, v rozmezí pár měsíců se stanu babičkou a podruhé matkou. Bojím se i toho, jak na novinku bude reagovat Anežka. Bude mít radost, nebo se bude cítit dotčeně, že jsem jí o ničem neřekla? Pro většinu lidí budeme bláznivá rodina, ale věci se prostě odehrály v takovém sledu a já s tím nic nenadělám.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články