Aleš (27): Nabídl jsem přítelkyni, že u mě může bydlet. Netušil jsem, jaká katastrofa se z toho vyklube

Příběhy nešťastné lásky: Nabídl jsem přítelkyni, že u mě může bydlet. Netušil jsem, jaká katastrofa se z toho vyklube
Zdroj: Freepik

Láska může někdy způsobit nepříjemnou bolest. Aleš se před rokem bláznivě zamiloval. Netušil ale, co mu to přinese za potíže. Místo toho, aby si s přítelkyní užívali radosti, Aleš řeší jenom samé problémy.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 07. 01. 2024 07:00

Je to přes rok, co mi Valerie (23) vstoupila do života. Ihned mi na ní učarovala její energie. Nebyl to člověk, co by jen seděl v koutě a třeba si četl. Valerie musela být ve středu dění. Byla impulzivní a energická. Po uši jsem se do ní zamiloval.

Sestěhovali jsme se s přítelkyní už po 4 měsících

Za čtyři měsíce od seznámení už jsme bydleli spolu. Chápu, že to pro někoho může být až moc rychlé, ale v tu chvíli mi to přišlo jako správná věc. Valerie studuje na vysoké škole umění a říkala, že koleje jsou naprosto katastrofické. Nechtěla tam bydlet. Měla prý šílené spolubydlící a tvrdila mi, že jí tam navíc chybí místo.

Valerie je totiž úžasná malířka. Její obrazy jsou překrásné. Dokonce má za sebou i pár výstav. Její výtvory jsou zároveň reálné i neskutečné. Do všechno dává protiklady. Na koleji ale bohužel neměla dostatek místa, kde svůj talent rozvíjet. V tu dobu se ode mě zrovna stěhoval spolubydlící a já Valerii nabídl uvolněné místo.

Přítelkyně v domácnosti nehne prstem

Naneštěstí jsme si to ale hned od začátku nějak špatně nastavili. Řekla mi, že zrovna nemá peníze a já jí nabídl, že nájem zatáhnu. V tom jsme si ale neporozuměli. Já myslel ten jediný měsíční nájem, Valerie se ale domnívá, že za ni budu platit všechny. Je pravda, že byt je mých rodičů, takže to není žádná závratná suma, ale tady jde o princip.

Postupem času se toho navršilo víc. Valerie je velký bordelář a je dost nespolehlivá. Všechen úklid v bytě musím obstarat já. Stejně tak vaření je jenom na mně a nakupování jakbysmet. Je to frustrující a začíná mi to lézt na nervy. Samozřejmě, že jsem to Valerii již několikrát říkal, ale marně.

Na domácí práce prý nemá čas

„Co po mně chceš, abych dělala? Studuju a ve volném čase maluju,“ řekla mi. „Nemůžeš po mně chtít, abych ještě vařila nebo myla nádobí,“ dodala. Vůbec jsem její myšlení nepochopil. Nedokázal jsem vstřebat to, že si myslí, že jsem její sponzor a sluha v jednom.

Nejvíc mě mrzí to, že jí říkám, co mi vadí, ale ona nevypadá, že by chtěla dělat něco pro naše štěstí. Je dost bezohledná a myslí jenom na sebe. Začínám litovat toho, že jsem si kdy s ní něco začal. Opravdu to není ta pravá holka pro mě. Nejdřív se musí zamyslet sama nad sebou, pak až může jít do vztahu.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články