ANKETA: Znáte nejkrásnější dívčí jména? Pomozte nám vybrat to nejkouzelnější

Nejkrásnější dívčí jména: Jaké je vaše nejoblíbenější?
Zdroj: Unsplash

Jméno nás provází celý život. Někdy může rozhodnout o tom, jak k nám budou lidé přistupovat, aniž by nás znali. Vybrali jsme deset nejhezčích dívčích jmen, pomozte nám v naší anketě rozhodnout, které je to nej podle vás. 

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta15. 11. 2023 14:00

Výběr jména bývá pro rodiče nelehkým úkolem. U chlapců se sice dodnes občas dědí, ale jinak se čerpá z celé škály jmen a není nutné omezovat se jenom těmi českými. Za první republiky se u nás nejčastěji rodily Marie, Anny, Boženy, Ludmily a Jarmily. Podle Českého statistického úřadu se v roce 2022 narodilo nejvíc Elišek, Viktorií a Aniček. Eliška se na první příčce drží nepřetržitě deset let. Je i podle vás nejkrásnějším dívčím jménem?

Jak vybrat jméno pro dítě

Někteří rodiče do poslední chvíle tají, jak pojmenují své ratolesti. Prý aby je někdo z okolí nepředběhl. Chtějí zamezit tomu, aby bylo v partě třeba několik Oliverů nebo Šarlotek. Jiní zase zvažují, jestli to jméno nenosil v minulosti někdo, na koho je lépe zapomenout. A další se zase dmou pýchou, i když to platí hlavně pro pány, že když mají doma malou Marušku, cítí se jako králové...

S většinou jmen, i těch zahraničních, u nás nebývá problém. Pokud ale rodiče sáhnou po něčem skutečně netradičním, matrika si někdy povolává na pomoc Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR. Podle České televize odborníci schválili k použití holčičí jména Špela, Wolfrun, Tiwalola.

Špela vám asi nic neřekne, ale když napovíme, že jde o slovinskou podobu jména Alžběta, vzpomenete si alespoň na bývalou britskou královnu Alžbětu II.

Nejhezčí dívčí jména

Líbí se vám některé z jmen, které jsme už zmiňovali? Nebo dáváte přednost úplně jiným? U českých celebrit najdeme dívky pojmenované Ariel Ava, Kordula, Ronja, Deia, Lennon Marlene, Jenovéfa, Sky či Malia.

V redakci Lifee.cz jsme vybrali deset dívčích jmen, která jsou podle nás nejkrásnější. Nemusí se líbit všem, v tom je právě jejich kouzlo. Na každého působí jinak a vyvolávají různé emoce. Stejně jako lidé, kteří je nosí.

A klidně se můžete zapojit i se svým vlastním tipem na to nejkrásnější dívčí jméno...

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články