Anna (29): Miluji svého přítele, přesto jsem ho bez výčitek podvedla a nechápu proč

Příběhy o nevěře: Miluji svého přítele, přesto jsem ho bez výčitek podvedla a nechápu proč
Zdroj: Freepik

Nevěra je v partnerství čím dál častější. Může se to stát i párům, které na prvním pohled nemají žádné problémy a k sobě se perfektně hodí. Proč se to ale děje? Proč k tomu člověk nakonec dospěje? Podobné otázky si teď klade i Anna.

Jana Jánská
Jana Jánská 22. 06. 2026 11:30

Jsem ve vztahu šest let. Můj partner Marek je skvělý chlap a nejlepší přítel, proto si nedokážu vysvětlit, proč jsem udělala takovou hloupost. Nechápu, co se to stalo se mnou a mými pocity.


Měli jsme s přítelem normální neshody

Jako v každém vztahu, i my s Markem jsme měli lepší a horší období. Nikdy jsme se nepodvedli, to ne, ale párkrát jsme si vyčítali, že jeden tráví moc času v práci, druhý se moc váže a nenechá toho druhého dýchat. Prostě takové normální neshody, na kterých se dá pracovat. A Marek na nich pracovat chtěl.

Věděla jsem, že o náš vztah a naši společnou budoucnost stojí. Vždycky, když se objevil nějaký problém, neotočil se ke mně zády, chtěl ho vyřešit a chtěl ho vyřešit společně. Stejně tak to bylo posledního půl roku, měli jsme pár neshod, ale vždy jsme je vyřešili a já se ve vztahu cítila spokojeně. O to víc nechápu, co se stalo.


Na služební cestě jsem přítele podvedla

Jsou to dva týdny, co jsem jela na školení. Měla jsem strávit víkend na konferenci. Už na začátku jsem potkala muže, který se mi líbil. Okouzlil mě na první pohled. Čím více času jsme spolu trávili, tím bylo jasnější, že jsme si sedli i po lidské stránce. Sdíleli jsme stejné názory, měli podobné nápady a vést s ním konverzaci bylo naprosto přirozené.

Asi proto nakonec došlo k tomu, že jsme se spolu vyspali. Napojila jsem se na něj i citově. Líbil se mi jak vzhledově, tak osobnostně. Právě to je na celé věci nejhorší, po celou dobu jsem přesně věděla, co dělám – že podvádím svého dlouholetého přítele a nemám kvůli tomu žádné výčitky.


Vůbec nechápu, kde se to ve mně vzalo

A proto jsem teď sama se sebou v koncích. Nerozumím svým činům ani pocitům. Nechápu, jak jsem mohla být tak krutá a zlá. Jak jsem svému partnerovi, který mě vždy ve všem podporoval a který mě miluje za jakýchkoliv okolností, mohla udělat něco tak hrozného, a ještě k tomu bez výčitek.

Připadám si jako ten největší padouch, který umí jen ničit všechno kolem sebe. Nejsem typ člověka, který dokáže podvádět nebo by na to vůbec někdy myslel. Změnila jsem se? Jsem horší člověk, než jsem se původně vůbec domnívala?


Další příběhy ze života

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie či videa jsou jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na [email protected].

Vítejte! u Davida Mattioliho

Vítejte! u Davida Mattioliho

Související články

Další články