Anna Polívková hrdě nosí svou přirozenou barvu a prozradila, proč už není platinová blondýnka

Anna Polívková nosí svou přirozenou barvu vlasů a prozradila, proč už není platinová blondýnka
Zdroj: Herminapress
Herečka Anna Polívková v nové divadelní hře Jana Svěráka, Dobré ráno s Findou. Anna hraje zanícenou ekologickou aktivistku. Vlevo Ondřej Sokol, vpravo Alena Doláková.Komedie Dobré ráno s Findou navazuje na předchozí spolupráci s Mattoni 1873 a společně vyvrací zažité mýty o ekologii. Třeba ty spojené s PETkami. Proto bude s představením po republice cestovat také cirkulární objekt Cirkleon. který vysvětluje principy cirkularity PET lahví a plechovek.Herečka Anna Polívková se rozhodla ozdravit své vlasy a přestala se barvit.Herečka Anna Polívková vypadá ve svých 45 letech skvěle. + 9 fotek+ 10 fotek

Herečka Anna Polívková (45) exceluje v novém divadelním představení Jana Svěráka, Dobré ráno s Findou. Ve hře, která odhaluje zákulisí ranního televizního vysílání, hraje zapálenou kontrolorku životního prostředí. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz vysvětluje, jak moc jí je téma ekologie blízké, nebo proč v posledních letech rezignovala na barvení vlasů. Jak hodnotí svoji aktuální barvu kadeří? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 24. 05. 2024 17:00

Herečka Anna Polívková (45) hraje v nové nekorektní komedii Dobré ráno s Findou zapálenou environmentalistku. Jak prozradila, paradoxně své "potrhlé" postavě rozumí, protože téma ekologie, ale také nebezpečného greenwashingu jí je blízké. "Když se spojí dobrá vůle, zaslepenost, funkce a pocit důležitosti tak vznikne Nikol Kindl. A protože s ní v mnoha bodech souhlasím, směji se i sama sobě. Já osobně věřím v polemiku a svobodu," říká Polívková. Její novou divadelní hru uvádí branické Divadlo Bravo.

Anna Polívková si maso dopřeje jen svátečně

V rozhovoru pro magazín Lifee.cz připouští Anna Polívková, že se často nechá strhnout, aniž by blíže zkoumala efektivnost řešení problému. "Mám to opravdu podobné – vždycky někdo řekne nápad, jak ekologickou katastrofu vyřešit, já se pro to nadchnu a potom mi dojde, že je to vlastně celé složitější. Ale mám pocit, že se spousta věcí extremizuje – třeba se řekne, že by ideálně měli všichni přestat jíst maso," uvádí příklad sympatická herečka, kterou známe například z legendárního filmu Účastníci zájezdu.

"Já si třeba myslím, že maso by se mělo jíst jako sváteční jídlo, jak to mívali naprosto logicky naši předci. Myslím, že bychom spíše měli hledat takovéto cesty, něco mezi tím," zamýšlí se Polívková. "Rozhodně chápu tendenci zachránit životní prostředí nebo se ho snažit zlepšovat, jak to dělá například společnost Mattoni 1873. Já sama třídím odpad a snažím se také nekupovat maso, o kterém vím, že nebylo vyrobeno ani trošku korektně. Obecně se snažím tolik nenakupovat," naráží Polívková také na alarmující spotřebu textilu ve světě.

Anna Polívková si přestala barvit vlasy

Odklon od světa chemie a návrat k přírodě prožila Anna Polívková po pandemii covidu, kdy se rozhodla přestat barvit své vlasy. Dlouho jsme ji mohli vídat jako peroxidovou blondýnku. "Mám svoji přirozenou barvu takovou, kterou málokdo hrdě nosí, alespoň z té naší generace. Lidé tomu říkají pochcaná sláma, přitom je to zlato a když člověk vyjde na sluníčko, tak vlasy krásně září," pochvaluje si Polívková, která je ze svých nových vlasů nadšená.

"Hrozně jsem si zničila vlasy natáčením a nějaké vlasy jsem ztratila také během pandemie covidu. Odbarvováním velmi trpěly, tak jsem se je rozhodla revitalizovat," vysvětluje hlavní důvody své proměny. "Rostou krásně, vrátily se a dělají mi velkou radost. Mám pár představení, ve kterých hážu hlavou a na té hlavě se mi pomalu nic nehýbalo. Teď už zase hrdě můžu," usmívá se spokojeně.

Umělá inteligence nám dopřeje více času, říká

Představení Dobré ráno s Findou, ve kterém se Polívková nově objevuje, naráží také na pozoruhodný fenomén světa umělé inteligence. "Umělá inteligence mě pochopitelně zároveň děsí, ale zároveň mě fascinuje, že nikdo neví, co se bude dít. Umím si představit všechny scénáře, ale doufám, že lidé budou mít díky tomu více času dělat to, co je opravdu baví a z čeho mají radost. Může odpadnout práce, která většinu lidí nebaví," říká Anna Polívková optimisticky.

Nad budoucností světa ostatně Polívková uvažuje velmi zapáleně. "Je spousta možností, co se může stát. Mluví se o tom, že společnost jsou sociální sítě a internet, ale nejsou všichni lidé na internetu, takže je možné, že se to radikálně rozdělí – lidé ve virtuálním světě a lidé bez připojení, kteří se k tomu otočí zády a půjdou úplně jiným směrem. Jsem sama zvědavá," uzavírá naše povídání dcera Bolka Polívky, Anna.

Na fotografie herečky Anny Polívkové v nové divadelní hře Dobré ráno s Findou se můžete podívat v naší fotogalerii.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články